Kolmapäevast kaob ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue

Valitsus kiitis teisipäeval, 22. juunil 2021 heaks otsuse, mille järgi kaob alates homsest ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue kõikjalt siseruumidest, kus see seni kehtinud oli.

Valitsuse otsuse kohaselt kaob ruumitäituvuse nõue kõikides valdkondades siseruumides läbiviidavatele tegevustele ja korraldatavatele üritustele.

See tähendab, et edaspidi võib sisetingimustes sportida, teha noorsootööd, huvitegevust ja  -haridust, täiendkoolitust ja -õpet, korraldada spordivõistlusi ning spordi- ja liikumisüritusi, viibida spaades, veekeskustes, basseinides ja ujulates, muuseumides ja näituseasutustes, korraldada avalikke koosolekuid ning üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse, pakkuda meelelahutusteenust ning viibida avalikel jumalateenistustel ja teistel avalikel usulistel talitustel arvestamata seni rakendatud ruumitäitumuse piirangut.

Ruumitäituvuse piirang kaob ka kauplustest, teenindus- ja toitlustuskohtadest.

Samas tuleb jätkuvalt inimeste liikumisel ja paiknemisel siseruumides arvestada hajutatuse põhimõttega ning täita desinfitseerimisnõudeid.

Terviseameti hinnangul on oodata, et koroonbaviiruse delta tüve negatiivne mõju jõuab Eestisse lähiajal. Praeguste arvamuste kohaselt levib delta tüvi umbes 1,4–1,6 korda kiiremini teistes koroonaviiruse tüvedest.

Hetkel võib valitsuse hinnangul prognoosida, et nakatumisnäitajate langus jätkub veel vähemalt paar nädalat, kuid delta tüve osakaalu suurenemine võib juulikuus tuua kaasa koroonaviiruse leviku kasvu.

Seetõttu on endiselt väga oluline end COVID-19 vastu kaitsesüstida ja järgida nakkuse levikut vähendavaid reegleid, näiteks köhimise ja aevastamise hügieeni, kätepesu, teatas valitsus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov
Allikas: kultuur.err.ee 


Täppisotsing
Oktoober 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman