Rahvusvahelise tantsupäeva läkitus 2021

Neljapäeval, 29. aprillil 2021 tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. 


Seekordse läkituse autor on Saksa balletitantsija Friedemann Vogel: 

Kõik algab liikumisest – mis on meile kõigile vaistlikult omane – ja tants on liikumine, mida on lihvitud sõnumit edastama. Ükskõik kui oluline ja muljetavaldav ei ole ka laitmatu tehnika, esmatähtis on siiski see, mida tantsija oma liikumise abil väljendada tahab.

Tantsijatena oleme pidevalt liikumises, püüdes luua unustamatuid hetki. Hoolimata tantsu žanrist pingutab iga tantsija, et seda saavutada. Nii et kui meil äkki ei lubata enam esineda, teatrid on suletud ja festivalid jäävad ära, on meie maailm justkui halvatud. Ei mingit füüsilist kontakti. Ei mingeid etendusi. Ei mingit publikut. Meie lähiajaloos ei ole tantsukogukond mitte kunagi seisnud nii suure väljakutse ees, kuidas säilitada motivatsiooni, kuidas leida elamise mõtet.

Kuid just siis, kui meie käest midagi väärtuslikku ära võetakse, õpime tõeliselt hindama, kui eluliselt oluline on see, mida me teeme, ja kui suur tähendus on tantsul ühiskonnale laiemalt. Tantsijaid ülistatakse sageli nende füüsilise võimekuse pärast, kuigi tegelikult tegutseme me isegi rohkem oma vaimse tugevuse najal. Ma usun, et see unikaalne kombinatsioon füüsilisest ja vaimsest nõtkusest aitab meil raskustest üle saada, leida uut hingamist, et jätkata tantsimist ja sütitamist.

Eesti keelde tõlkinud: Triin Sinissaar 

---

Autorist: 

Friedemann VOGEL, Saksamaa
balletitantsija

"Ülemaailmse tuntusega täht, kes pole kunagi kaotanud kindlat pinda jalge alt," kirjeldas Friedemann Vogelit ajakiri Tanz Magazine, kui nad valisid ta 2019. aastal teist korda "aasta tantsijaks". Järgmisel aastal pälvis Stuttgardi Balleti esitantsija maineka Saksa Tantsupreemia "silmapaistvale artistile", tunnustamaks tema pikaajalist ja väljapaistvat rahvusvahelist karjääri.

Arvestades seda, et ta tahtis tantsijaks saada nii kaua, kui ta üldse mäletab, ei ole ehk üllatav, et esimene täispikkuses dokumentaalfilm, mis tema kohta tehti, kannab pealkirja "Friedemann Vogel – tantsu kehastus". Rohkem kui kakskümmend aastat on see palju auhindu võitnud artist esinenud väärikatel lavadel üle kogu maailma, Milano La Scalast kuni Moskva Suure Teatri ja Tokyo rahvusvahelise balletifestivalini, võites nii kriitikute kui ka publiku poolehoiu. Friedemann, keda on tunnustatud nii tema sügavalt liigutavate rollisoorituste eest dramaatilistes ballettides kui ka sädelevate esinemiste eest kaasaegsemates töödes, kannab riiklikku tiitlit "Kammertänzer", mis on Saksamaa kõrgeim aunimetus tantsijale.

Rohkem infot: friedemannvogel.com 


Täppisotsing
Detsember 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman