Rahvusvahelisel teatripäeval esietendub Eesti-Läti koostöölavastus "Māksla/Kunst"

Richard Wagneri väljend "Gesamtkunstwerk" ehk "ühendkunstiteos" tähendab kõigi kunstide ühendamist üheks hiilgavaks teoseks. Võttes eeskuju eesti kunstnikust Henri Hütist ("Sisenemine sisenemisse", koostöös Veiko Tubinaga), loovad läti kunstnikud Kārlis Krūmiņš, Ieva Kauliņa ja Alise Danovska koostöös Hütiga sarnase eesmärgiga performance'i "Māksla/Kunst", millega rahvusvahelise teatripäeva puhul püüavad sulatada ühte kõik Läti teatrid.

Sellel erilisel päeval, 27. märtsil 2021 kell 19.00, tervitavad autorid publikut vaid ühel korral eetris oleva videoteosega. Performance'it saab vaadata tasuta Dirty Deal Teatro kodulehel läti keeles ja Kanuti Gildi SAALi kodulehel inglise keeles.

Henri Hütt kommenteerib: "Projekti algne eesmärk oli leida Läti teatreid ühendav lüli. Mis saaks olla see unikaalne kvintessents, mis seob just selle riigi teatreid? Hiljem sai sellest aga hoopis võimeid ülehindav tõdemus. Praegu, aasta hiljem, tundub kompromissitu õnnestumine kõige turvalisem ja ebahuvitavam stsenaarium. See oli kui saatus, mis lõi dramaturgilised käärid sisse kõige põnevamal ajahetkel, millest nüüd saab näha tagasivaateid ning edasipüüdluseid.

Siiani pole keegi teatreid ja etendusasutusi sel viisil ühendanud ning mind paelub selle võimatus. Mind paneb imestama, kuidas iga koosoleku ja suhtluse annab korraldada vaid ühe telefonikõnega. See projekt esindab tabamatut kunsti ja seda, kuidas me kunstnikena andsime endast kõik, et oma utoopilist unistust ellu viia."

Lavastus pidi algselt esietenduma aasta tagasi rahvusvahelisel teatripäeval.

Kunstnikud: Henri Hütt, Kārlis Krūmiņš, Ieva Kauliņa, Alise Danovska
Produtsent: Dirty Deal Teatro
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetaja: Läti kultuurkapital
Kestus: 50min

Etendust saab vaadata tasuta inglise keeles www.saal.ee ja läti keeles www.dirtydealteatro.lv


Täppisotsing
Oktoober 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman