Teatrisuvi 2016

teatrisuvi2016_2












Nimekiri täieneb jooksvalt. 

MAI

Esietendused

3. V Normann, Jägel „Henrik Normanni uskumatud seiklused New Yorgis“ lav Anne Paluver, Komöödiateater üle Eesti

14. V "Südamepeitjate planeet" lav Jaanus Tepomees, TÜ kammerkoor Tartus Raadi lennukiangaaris (Roosi 83)

22. V Shakespeare, Gundars „Piip ja Tuut Hamlet“ lav Lauris Gundars, Piip ja Tuut Mängumajas

27. V Tolstoi, Mihkelson "Rästik" lav Lauri Kaldoja, Maarja Mitt, Arthur Arula, Lennuki 26, eestiaegne puitvilla Tallinna südalinnas

31. V Pessoa "Suitsune transs tinapaberis" lav Karoline Suhhov, üle Eesti 

Veel mängitakse

11.–21. V McDonagh „Üks pealuu Connemaras“ lav Üllar Saaremäe, Rakvere Teater Lääne-Virumaal Uuskülas Tooma talus

16. V–10. VI Niinemets, Moppel, Kermes "Ämbrisse astumise ajastu", POINT üle Eesti

18. V–8. VIII Undla-Põldmäe, Nielsen „Viru laulik ja Koidula“ lav Katrin Nielsen, Pärnus Koidula muuseumis 



JUUNI

Esietendused

1. VI Shakespeare „Pööriöö uni“ lav Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, teater NO99 Estonia kontserdisaalis

3. VI Bock, Stein, Harnick „Viiuldaja katusel“ lav Georg Malvius, Rahvusooperi Estonia teatrisaalis

5. VI Aadla, Linkmann, Raudva, Tõnisson "Olmeulmad", Tallinnas aadressil Luise 5c

7. VI Calderón „Armastusega ei tehta nalja“ lav Lembit Peterson, VHK Teatrikooli abituriendid Theatrumis

8. VI "Elagu, mis põletab!" juh Anu Lamp, Lavakunstikooli XXVII lend Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas

9. VI Ristikivi, Ots „Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee“ lav Andres Dvinjaninov, Emajõe Suveteater Tartu Jaani kirikus

11. VI Shakespeare „Suveöö unenägu“ lav Jaanus Rohumaa, Tallinna Linnateatri lavaaugus
 
11. VI Mihailov „Vannutatud neitsid“ lav Madis Kalmet, R.A.A.A.M Telliskivi Loomelinnaku kollases saalis

11. VI Vilep "Täiesti salajane!" lav Jaan Willem Sibul, Lutsu Teatri Selts Lutsu külaplatsil Lutsu külas Põlva vallas  

14. VI Anouilh „Becket ehk Jumala au“ lav Priit Pedajas, Draamateater Katariina kirikus Tallinnas

16. VI Kivirähk, Lennuk „Maailma otsas“ lavastaja Raivo Trass, Rakvere teater Pikk 26 hoovis Rakveres

28. VI Becker „Ürgmees“ lav Rein Pakk, Prem Productions üle Eesti

Festivalid 

2.–5. VI Treff 2016 

Veel mängitakse

1. VI–31. VIII Williams „Kass tulisel plekk-katusel“ lav Ingomar Vihmar, Draamateater Laitse Graniitvillas

13.–14. VI Tätte „Sild“ lav Tamur Tohver, Polygoni Teatrisadamas Noblessneris

3.–6. VI Molière "Misantroop" lav Lembit Peterson, Theatrum Kadrioru lossis

28. VI–13. VII "Lollidemaa" autor & esitaja Indrek Taalmaa, Tallinna Kammerteater Kolga mõisas Kuusalu vallas ja Kentuki Lõvi suvelaval Pärnus

29. VI–10. VII Wilde´i „Dorian Gray portree“ lav Vahur Keller, NUKU teater Viinistu Kunstimuuseumis

30. VI–10. VII Ülle, Mäeotsa „Obinitsa“ lav Ain Mäots, Vanemuine Obinitsas 



JUULI

Esietendused

1. VII Tammsaare, Lennuk „Kõrboja perenaine“ lav Vallo Kirs, Ugala teater Albu vallas Vargamäel

1. VII Aule "Astuge sisse!" lav Peeter Volkonski, Alatskivi lossi kastellis ja Eesti Maanteemuuseumis

3. VII „Nornide mängud“ lav Jaanika Juhanson, teater Must Kast Tartus Raadi lennukiangaaris (Roosi 83)

7. VII Ruitlane „Vee peal“ lav Tarmo Tagamets, Tamula rannas Võrus

7. VII Marshall, Ganz „Salamander“ lav Erki Aule, Estonian Golf & Country Clubis Manniva külas Jõelähtmel

7. VII Zeller „Tõde ehk Valetamise meistriklass“ lav Roman Baskin, projektiteater Kell Kümme Keila vallas Ohtu mõisa tallisaalis

8. VII „Pao-pao. Kuldse Trio lood“ lav Ivar Põllu, Endla teater Paikuse-Reiu vabaõhulaval Paikuse vallas Pärnumaal  

8. VII Sigarev „Aleksei Karenin“ lav Aleksei Pesegov, R.A.A.A.M Tapa raudteejaamas

12. VII "Klarissa kirjad" lav Tiit Palu, MTÜ Pärnu Suveteater Pärnu Jahtklubi purjekakuuris 

12. VII Coleman „See on minu pidu ja teen, mis tahan (suren või ära)“ lav Ivo Eensalu, Vana Baskini Teater Lohusalu sadamas

13. VII „Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka ...“ lav Tanel Jonas, Luke mõisas Nõo vallas Tartumaal

13. VII „20 suve südames“ Kaunimate Aastate Vennaskond, Emajõe Suveteater Tartus Laulupeomuuseumi hoovis

17. VII Sarapuu „Meri muigab teitele vasta!“ lav Heidi Sarapuu, Kihnu saarel Rootsiküla külas Metsamaa pärimustalu õuel

17. VII "Loomad" lav Haide Männamäe, Toomas Tross. Vana Baskini Teater üle Eesti

20. VII Vatmann "Mustrimuutjad - viimane eestlane" lav Kati Saara Vatmann, üle Eesti 

21. VII Tammsaare, Karusoo "Saunaeide tõde ja õigus ehk Täieõiguseline inime" lav Merle Karusoo. Tallinna Kammerteater A.H Tammsaare muuseumis Vargamäel 

28. VII Jensen „Aadama õunad“ lav Priit Võigemast ja Henrik Kalmet, Nargenfestival Omari küünis Naissaarel

Festivalid

6.–9. VII Baltoscandal


10.–16. VII Notafe

25.–31. VII Saaremaa ooperipäevad

Veel mängitakse

1.–10. VII Kordemets "Skvottimine võhikutele" lav Gerda Kordemets, Tõstamaa mõisas Pärnumaal

7.–22. VII Nopola, Jalasto "Räppar Risto, viimane hoiatus!", lav Marek Demjanov, Hiiumaa Suursadama Köiekojas

7.–22. VII Lindgren "Lärmisepa tänava Lota" lav Karel Rahu, Iloni Imedemaal Haapsalus

7.–22. VII Piik, Puur, Kasar, Kaljuste „Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine“, Kinoteater, Nargen Opera ja Nargenfestival Omari küünis Naissaarel
 
8.–16. VII Aapeli „Üle linna Vinski“ lav Andres Dvinjaninov, Karlova Teater Tartus Laulupeomuuseumi hoovis

11. VII–5. VIII Margus Tabor „Mamma lood ehk Hiiu eluvilosoohvia“, Suuremõisa lossihoovis Hiiumaal

12.–26. VII Ziegler „Grace ja Glorie“ lav Vilja Nyholm-Palm, Harjumaal Saku vallas Rehe küünis

12.–15. VII Cosmos "Õhtust, Leon!" + Bonzo või InBoili kontsert, Mooste folgikojas Põlvamaal 

12.–22. VII Kitzbergi „Libahunt“ lav Sergei Potapov, R.A.A.A.M Harjumaal Kernu mõisa küünis

14.–29. VII Hawdon "Täiuslik pulm" lav Jaan Willem Sibul, Lutsu Teatri Selts Alatskivi lossi kastellis ja Vaba Lava teatrikeskuses

14. VII–7. VIII Ayckbourn „Miljonite lemmik“ lav Roman Baskin, projektiteater Kell Kümme Otepääl Villa Müllerbecki õuel 

14.–17. VII McKay „Mere märgid“ lav Margus Kasterpalu, Saueaugu Teatritalus

20. VII–13. VIII Õnnepalu „Ingeland“ lav Aleksander Eelmaa, Saueaugu Teatritalus

21.–29. VII Stockton "Tüdruk või tiiger?", Tartu Uus Teater Voronja galerii paadikuuris Varnjas

21.–29. VII Vonnegut "Õnne sünnipäevaks, Wanda June" lav Tamur Tohver, Polygon Teater Vana-Antsla Teatriaidas 

22.–29. VII Aapeli „Vinski ja Vinsentti“ lav Andres Dvinjaninov, Karlova Teater Tartus Laulupeomuuseumi hoovis

23. VII–17. VIII Saul-Gorodilov „Mereplekid. Rannarahva suur piirituse vedamine“ lav Eva Kalbus, Prangli saare sadamakuuris ja Viimsi Vabaõhumuuseumis

24. VII–9. VIII Vadi „Kus sa oled, Juhan Liiv?“ lav Urmas Vadi, Alatskivil Liivi Muuseumi rehe all

28.–31. VII Patrick „Skandaalisalu“ lav Roman Baskin, projektiteater Kell Kümme Harjumaal Keila vallas Ohtu mõisa tallisaalis

29. VII–7. VIII Rahman „Lahvka“ lav Tarmo Tagamets, Räpina vallas Pääsna külas Maarjalille talus

29. VII–11. VIII Galán "Kahe lugu" lav Madis Kalmet, Endla teatri küünis

30. VII–6. VIII Unt "Öös on asju" lav Ivar Põllu, Endla teatri suures saalis

31. VII–14. VIII Macmillani "Kopsud" lav Taago Tubin, Endla teatri küünis

31. VII Barrie "Peeter Paan ja valge lind Wendy" lav Oleg Titov, Endla teatri suures saalis



AUGUST

Esietendused

1. VIII Tristram „Hüpnoos“ lav Peeter Tammearu, Kuressaare Linnateatri suures saalis

3. VIII Twain "Tom Sawyeri seiklused" lav Peep Maasik, Vanemuise Kontserdimaja Tartu Seikluspargis 

5. VIII „Karlsonson“ lav Gerda Kordemets, Tõstamaa mõisas Pärnumaal

6. VIII Jalasto "Inemise igä" lav Helena Kesonen, Taarka Pärismusteater Piusa liivakarjääris Orava vallas Põlvamaal

10. VIII Ots „Julie ja tähed“ lav Margus Kasterpalu, Vanemuine Toomemäel tähetorni lähistel

11. VIII Moppel, Võrno, Kermes "Kuidas iseendaga tülli minna", POINT üle Eesti 

12. VIII Nordqvist "Pettsoni ja Finduse rebasejaht" lav Marko Mäesaar, Teatribuss Teatri Kodu sisehoovis Tartus  

13. VIII Baskiroff „Vanapagan“ lav Sergei Potapov, R.A.A.A.M Harjumaal Kernu mõisa küünis

14. VIII Torop, Põldma "Universumi Printsid", Tartus Genialistide Klubis

18. VIII Lennuk "Kaevurite päev" lav Eduard Salmistu, Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel Ida-Virumaal

Festivalid


13.–21.VIII Birgitta Festival

17.–20.VIII Linnafestival Uit

17.–20.VIII Monomaffia


Veel mängitakse

2.–12. VIII Kruusvall „Hääled“ lav Lembit Peterson, Theatrum Järva maakonnas Roosna-Alliku vallas Esna mõisas

3.–14. VIII Nagibin, Lennuk, Neuhaus, Toyat „Kui seda metsa ees ei oleks“ lav Eili Neuhaus, Ida-Virumaal Kohtla vallas Kukruse Polaarmõisa ballisaalis 

3.–13. VIII Teede, Mets "45 339 km² raba" lav Laura Mets, Endla teatri küünis

4.–13. VIII Williams "Tramm nimega iha" lav Ingomar Vihmar", Endla teatri suures saalis

5.–10. VIII Lee "Valged heteromehed" lav Enn Keerd, Endla teatri suures saalis

5.–10. VIII Långbacka "Olga, Irina ja mina" lav Ingomar Vihmar, Endla teatri küünis

5.–20. VIII Põllu „Odysseia“ lav Ivar Põllu, Tartu Uues Teatris ja linnaruumis

6. VIII Gavran "Kõik naistest" lav Kaili Viidas, Endla teatri küünis

7. VIII Fugard "Siin elavad inimesed" lav Enn Keerd, Endla teatri küünis

7.–17. VIII „Üle vee“/ „Laineid lausudes“ lav Helen Rekkor, Viinistu katlamaja väikeses saalis ja merekuuris

8.–25. VIII Greep „Me ootasime teid pikisilmi“ lav Eero Spriit, Vana Baskini Teater üle Eesti

10.–17. VIII Simon „Paar sentimeetrit armastuseni“ lav Erki Aule, Vaba Lava väikeses saalis

12. VIII Pihla "Uhkus ja eelarve" lav Mehis Pihla, Endla teatri suures saalis

14. VIII Quilter "Boyband" lav Andres Dvinjaninov, Endla teatri suures saalis

18.–29. VIII Strindberg "Preili Julie" lav Roman Baskin, projektiteater Kell Kümme Harjumaal Keila vallas Ohtu mõisa tallisaalis

Teatrisuvi 2016
Päisefoto © USC Digital Library


Täppisotsing
Oktoober 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman