Harrastusteatrite riigifestivali auhinnad

8.–10.jaanuarini 2010 toimus Rakvere teatris ja rahvamajas XI harrastusteatrite riigifestival. Žürii koosseisus Kaie Mihkelson, Inga Vares, Üllar Saaremäe, Indrek Saar ja Urmas Lennuk tunnustasid järgmisi harrastusteatreid:

GRAND PRIX  Teatritrupp OTPAD Kiviõlist lavastusega M. McDonagh "Inishmaani igerik" lavastaja Galina Ditkovaskaja

LAUREAAT Koeru Huviteater  H.Last "Valupisarais märtsipäevad" lavastaja Herbert Last

LAUREAAT Salme Kultuurikeskuse harrastusteater (Tallinn) H. Ibsen "Hedda Gabler" lavastaja Aime Lutsar

LAUREAAT Suure-Jaani näitering "Tegeltkah" E. Östergen "Tüdrukud" lavastaja Margus Mankin

Parim naisnäitleja MARE JÕGI Elva Harrastusteater

Parim meesnäitleja MARGUS MANKIN Kesk Eesti Teatritrupp

Žürii eripreemiad:
Parim originaalmuusika ELMAR SATS lavastuses J. Tuulik "Külatraagik" Kesk Eesti Teatritrupp;
Parim lavakujundus lavastuses A. Tšehhov "Kirsiaed" Vilde Teater (Tartu);
Ansamblimängupreemia Haljala Rahvamaja näitering A. Kivirähk "Uus Jõuluvana";  
Vana hää eesti olemise edasi andmise eest Perekond Priuhkamitele lavastuses O. Luts - K. Süvalep - T. Lepp "Valimised mede moodu" Tabivere Harrastusteater.

Näitlejapreemiad:
AIRE PAJUR Elleni rolli eest lavastuses "Vabrikutüdrukud" (Elva Harrastusteater)
HELJE BASIHHINA Marie rolli eest lavastuses "Memmed ja taadid" (Tornimäe näiteselts)
EIGI TALI Kadri rolli eest lavastuses "Õhtusöök viiele" (Jõelähtme Lavagrupp)
TIIT TAMMESSON Mardi rolli eest lavastuses "Õhtusöök viiele" (Jõelähtme Lavagrupp)
ENN KIRSMAN Ilmari rolli eest lavastuses "Õhtusöök viiele" (Jõelähtme Lavagrupp)
ERLEND KOLLOM Lopahhini rolli eest lavastuses "Kirsiaed" (Vilde Teater)
OTT MADISSON psühhiaatri rolli eest lavastuses "Mõrumandlikokteil" (Näitering Heliotroobid Põlvast)

Lisaks andis festivali žürii üle tunnustuspreemia harrastusteatrite parimatele 2009. aasta suvelavastustele:
SALME VALLATEATER A. Kivirähk "Kalevipoeg" lavastaja Maire Sillavee
TEATER RANDLANE (Haapsalu) "Legend Valgest Daamist ehk saamise lugu" lavastaja Indrek Pangsepp

Festivalil autasustati ka Eesti Harrastusteatrite Liidu teenetemärgiga pikaajalise loomingulise tegevuse eest:
HERBERT LAST Koeru Huviteater;
MAIRE SILLAVEE Salme Vallateater;
SIRJE PÕLENDIK Kehra Nukk;
GALINA TIKERPUU Teoteater (Tallinn);
ENDEL PEKK Tabivere Harrastusteater;
TÕNIS LEPP Tabivere Harrastusteater;
AIME LUTSAR Salme Kultuurikeskuse harrastusteater (Tallinn)
ja
ALEKSANDER EELMAA (Tallinna Linnateater) - Eesti harrastusteatrite näitlejate ja lavastajate koolitamise eest.

Festivali korraldasid Eesti Harrastusteatrite Liit koostöös MTÜ Rakvere Linnanoorte Proovilava ja Rakvere Rahvamajaga.


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman