Vanemuise teatri juurdeehituse arhitektuurikonkursi võitis Okas & Lõoke

Vanemuise teatri suure maja juurdeehituse arhitektuurikonkursi žürii otsustas võitjaks kuulutada arhitektibüroo Okas & Lõoke võistlustöö "Kannel".

Võidutöö puhul tõstis žürii esile seda, et arhitektid on osanud hästi arvestada olemasoleva teatrihoone modernistliku vormikeelega, lahendus on lihtne ja selge. Domineerima pääseb teatrilooming, mille taustaks on tundlik arhitektuur, kõlas žürii seisukoht. Puudusena toodi esile loomuliku valguse vähesust, kuid see probleem on täienduste abil lahendatav.

Vanemuise teatri suure maja peasissekäigust vasakule, Riia tänava poole jääva muldbastioni asemele püstitatavasse juurdeehitusse on planeeritud multifunktsionaalne black-box-teatrisaal, Vanemuise muusikakollektiividele mõeldud ja kogu orkestrit mahutav harjutussaal, samuti teatri noorteala koos noortelava, töö- ja õpitoa ning fonoteek-raamatukoguga. Ehitatakse ka Vanemuise muuseum ning kohvik teatrisaali ja muuseumi külastajatele.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul võiks juurdeehitus kõige optimistlikuma plaani kohaselt valmida 2011. aasta suveks. Uus juurdeehitus muudab nii publikule teatrikülastuse mugavamaks kui ka vanemuislastele teatritegemise logistiliselt lihtsamaks. Samuti lisandub Tartu kesklinna avalikus kasutuses olevaid multifunktsionaalseid ruume. Vanemuise suure maja juurdeehituse finantseerimisel loodab teater leida abi erinevatest fondidest, riigilt, Tartu linnalt ja erasektorist.

Arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid teatrijuht Paavo Nõgene, Tartu linnaarhitekt Tiit Sild, Tartu linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt Tõnis Kimmel, Rakvere linna peaarhitekt Raul Järg, arhitektibüroo Muru & Pere arhitekt Peeter Pere, Vanemuise peakunstnik Maarja Meeru ja Vanemuise haldusjuht Kalle Kukk.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee

www.vanemuine.ee


Täppisotsing
Mai 2022
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman