Kellerteater


Aadress: Uus tn 37, Tallinn
Telefon: +372 528 7761
E-mail: info@kellerteater.ee
Koduleht: www.kellerteater.ee

Kellerteater on Eesti esimene eksklusiivselt põnevikele, müsteeriumidele ja krimilugudele pühendatud teater, mille kodu  - Aidasaal - asub Tallinna vanalinna serval, salapärase õhustikuga püssirohuaida hoones, Uus tn 37.

Lisaks etendustele toimuvad teatris kohtumised kirjanikega, ettelugemised, kunstinäitused ja filmivaatamised mõnusa atmosfääri, hea seltskonna ja klaasi veini või tassikese teega. Kõik, mida selle teatri seinte vahel toimetatakse, on alati seotud põnevate lugudega.

Kellerteatri asutaja ja juht Vahur Keller lõpetas aastal 2000 EMTA Kõrgema Lavakunstikooli lavastaja erialal ning on sellest alates teinud professionaalses teatris kümneid edukaid lavastusi ja kirjutanud mitmeid dramatiseeringuid ning originaalnäidendeid. Enne Kellerteatri asutamist oli Vahur 10 aastat rahvusvaheliselt tunnustatud visuaalteatrifestivali NuQ treff kunstiliseks juhiks, tuues Eesti publiku ette tipptasemel lavastusi kümnetest riikidest üle maailma. Selle rahvusvahelise tegevuse eest pälvis ta 2016. aastal Prantsuse Vabariigilt Kunstide- ja Kirjanduse Rüütli Ordeni. Põnevuslood on Vahurit köitnud lapsepõlvest alates. "Vanaema armastas mulle jutustada lugusid, milles oli palju müstikat, unenägusid ja närvikõdi," ütleb Vahur, "Need lood saadavad mind mõnes mõttes siiamaani." Ta leiab, et teater peaks olema alati põnev.

Kellerteatri peakunstnik Britt Urbla Keller lõpetas 1999 aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal ning on teinud kostüümi ja lavakujundusi paljudele teatrilavastustele ja filmidele. Lisaks teatritööle on suur osa tema loomingust seotud graafilise disainiga. Briti käe alt on tulnud hulgaliselt köitvaid filmi ja teatri plakatikujundusi ning tema kujundatud raamatud on mitmel korral võitnud Eesti Kirjastuste Liidu "Aasta kauneima raamatu" tiitli. Krimikirjandus on Briti vaieldamatu lemmik. "Mul on heade krimilugude sõltuvus," tunnistab Britt, kes on ära vaadanud kõik paremad Netflixi põnevikud. Kui ta kord sarja vaatamist alustab, ei suuda ta lõpetada enne kui viimane osa on vaadatud ja hommik on käes.

Kellerteatri peaadministraator Kerstin Karu on õppinud Tallinna Ülikoolis nii kasvatusteadusi kui antropoloogiat. Teater on purjetamise kõrval üks tema suurtest kirgedest ja viimased aastad ongi ta ennast jaganud nende kahe vahel. Kerstin oli mõnda aega teatris projektijuhiks ja siis purjetas maailma suurima viikingilaevaga Draken Harald Hårfagre üle Atlandi ookeani. "Mind on alati paelunud lood," sõnab Kerstin, "Erinevate lugude jutustamine, lugemine, kuulamine ja vaatamine annab justkui võimaluse elada mitut elu korraga."


Tagasi Üles
Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Made by Wiseman