supersocial

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere
Esietendus 28. augustil 2020 Tartu Elektriteatris festivalil Tartu Interdistsiplinaar

Autorid Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere 
Etendajad Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere, Maryn-Liis Rüütelmaa jt 
Helikujundaja Dillon Sutherland 
Kunstnik Mari Škerin 
Valguskujundaja ja tehniliste lahenduste autor Henry Kasch 
Tehniline lahendus Paides: Kermo Pajula, Janek Lehtpuu, Kenn-Eerik Kannike
Projektijuht Kaie Küünal 
Projektijuht Paides Harri Ausmaa

"supersocial" on osalusteatri ja sotsiaalse koreograafia lavastus, mis vaatleb, kuidas mõjutab sotsiaalne keskkond vaba arvamuse kujunemist ja sellele kindlaksjäämist. Kas meie põhimõtted jäävad vankumatuks ka sotsiaalse surve all või mitte? Kas me arvame kodus üksi teki all sama, mida suuremas grupis või kogukonnas? Kas ja kuidas toimib see füüsiliselt distantsilt? Mille nimel tasub teha kompromisse ja milline on demokraatia tervis laiemalt?
 
Etendusel luuakse parasjagu kehtivate distantsireeglitega arvestav mõnus ja avatud keskkond, milles osalejad saavad kujundada ja väljendada oma vaateid poliitiliselt ja ühiskondlikult põletavatel teemadel ning positsioneerivad end läbi arvamuste ja tegude. "supersocial" annab igaühele võimaluse saada iseenda sotsiaalseks superkangelaseks, kes päästab maailma just nii palju, kui parajasti soovib, suudab või viitsib. Kedagi ei sunnita, aga ega midagi ei juhtu ka, kui keegi midagi ette ei võta.

Etendused on tasuta. Etendustele on võimalik registreeruda leheküljel: https://fienta.com/et/s/supersocial-4736
Registreerida on võimalik ka helistades +372 58 052 622 (Harri Ausmaa, Paide Teater).
---
Toompere ja Tõniste on etenduskunstnikud, kes on mõlemad lõpetanud TLÜ koreograafia osakonna. Loomingulise tandemina on nad varem välja tulnud lavastustega "Plaan T" (2018) ja "True Skin"(2015). Neid ühendab huvi sotsiaalse vastutuse rakendamise vastu etenduskunstis.  

Toompere elab ja töötab Berliinis, kus ta omandab teist kõrgharidust Berliini Kunstide Ülikoolis (UdK) kommunikatsiooni erialal. Seal alustas ta oma klubitantsu ja technomuusika töötubade sarjaga "Techno Praxis". Toompere on asutajaliige ettevõttes be.liquid, mis juhib eraettevõtete tähelepanu ühiskonna probleemidele ning nõuab neilt suuremat sotsiaalset vastutust.  
 
Tõniste elab ja töötab Tallinnas. Vabakutselise loojana on ta teinud koostööd Kanuti Gildi SAALi, Tartu Uue Teatri, Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava, Eesti Draamateatri ja mitmete teiste etendusasutustega. Produtsendina tegutseb ta MTÜ Vaba Vorm ridades, mille viimaseks suuremaks ettevõtmiseks oli seksuaalharidusliku noortelavastuse "Kuidas öelda jah?" väljatoomine. Lisaks töötab ta tantsu- ja teatriõpetajana. Viimasel ajal on proovinud kätt ka kirjutajana, eelkõige lühijuttude žanris.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman