moiste

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Kädi Metsoja
Lavastaja: Kädi Metsoja
Esietendus 12. mail 2017 Kanuti Gildi SAALis

Helikujundaja Lars Schmidt
Stiili-, meigi-, soengu- ja lavakujundaja Alissa Šnaider
Graafiline disainer Kristin Made
Dramaturg Kaja Kann
Tehniliste trikkide meister Margus Terasmees
Tsirkuseartistid Edgar Vunsh, Markus Muide, Kreete Tarmo, Liis Maria Kaabel, Marta Vunsh
Produtsent Eksperimentaalse Liikumise Keskus

Mis kord välja liigutatud, seda tagasi võtta ei saa!

Ruum on Kanuti Gildi SAALi "Valge Box", valgus "Whitewash" ja kostüümid "Casual Grey". Žanrimääratlus on kõige üldisemalt etenduskunst, seejärel tantsulavastus, siis tsirkuselavastus ja alles siis kujutav kunst.

Laval on 5 artisti, kelle tantsu- ja tsirkusetehniline tase on valitud tehnika raames perfektne – on kaanonit, sünkrooni, jadasid, pause ja palju muud. Tegeletakse ühtsuse ja lihtsusega, tervik moodustub unisoonis, kus viis erinevat keha teevad sama asja, kuid erinevas tämbris või helistikus.

Artistid on osad tervikust. Seal on mitu kätt, mõned jalad, küünarnukk. Liigutus või liikumatus muudab olemise tervikuks ja üheks samal ajal. Tervikuks, kus kõik üksikud on ühinenud, kas asendi või suhte kaudu. Kui iga üksik taas eraldada, siis ruumis jääb nende vahele tühimik, kuid ajalises kontekstis püsib nendevaheline asend ehk nad on siiski kõik korraga tajutavad.

Pannes lavastuse lineaarsele joonele saab väita, et see kõik on liiga lühike või liiga pikk. Lavastaja seda aga ei tee. "moiste" on tervik.

Kogu meeskond on välja kasvanud OMAtsirkuse koolist või olnud sellega seotud. Kristin Made tegeleb graafilise disainiga, Kädi Metsoja koreograafia ja lavastamisega, Lars Schmidt muusika, heli ja lauluga, Kaja Kann on dramaturg, Margus Terasmees loob tehnilisi illusioone ja Alissa Šnaider, kes igapäevaselt tegeleb imago konsultatsiooniga, proovib seekord kätt kostüümikunstnikuna.

Kädi Metsoja on lõpetanud OMAtsirkuse kooli, lavastanud tsirkuseetenduse "OMAmoodi" ning olnud koreograaf kohaspetsiifilisele lavastusele "Ära ussi ära tapa", Kaja Kannu soololavastusele "Be Real My Dear" ja Mart Kangro tõsielushow'le "Final Countdown". Tantsijana ja tsirkuseartistina osalenud paljudes lavastustes, millega on erinevatel festivalidel esinetud Riias, Berliinis, Kellenhusenis, Vormsis, Viimsis, Rakveres, Viljandis, New Yorgis ja San Diegos. Kädil ei ole illusioonide tekitamise tahet. Tsirkuse laval on tõeliselt võimalik kohtuda kehadega, sest seal ei ole neljandat seina. Kõik, mis juhtub, juhtub reaalajas. Kädi ei tegele laval tõelise looga vaid tõelise teoga.

Kestus: 50 minutit
Language no problem!

NB! Etendus 4. juunil kell 15.00 toimub Tallinna Vanalinna Päevade raames!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman