doublelucky productions & Idella Craddock: You Are Out There

Külalisetendus 27. septembril 2019 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses

Goethe Instituut Eestis esitleb: 

Kontseptsioon, tekst, esitus, lavastus: Chris Kondek, Christiane Kühl
Kontseptsioon, tekst, esitus, IT: Idella Craddock, Chris Kondek, Christiane Kühl 
Kompositsioon, muusika: Hannes Strobl
Lavakujundus, kostüümid: Sonja Füsti (ülespanek: Sarai Feuerherdt)
IT: Felix Marthaler
Videodisain: Phillip Hohenwarter, Victor Morales, Ruth Stofer 
Valguskujundus ja tehniline juhtimine: Marc Zeuske 
Lisauuringud ja dramaturgia: Maria Rößler 
Tänud: Priska Herger 

Internetist on saanud ammu koht, kus inimesed meiega kõigepealt tuttavaks saavad. Isiklikud veebisaidid, Facebooki profiilid ja Twitteri kontod tutvustavad meid maailmale. Lisame iga päev innukalt igat sorti uusi digiprofiile, kasutajatunnuseid ja avatare. Meie koopiad on kõikjal ja elavad oma elu.

"You Are Out There" räägib klassikalise teisikuloo multimeediaandmete lavastusena. Berliinis tegutsev etendusrühmitus žongleerib meie digitaalsete ja ametiasutustes talletatud koopiatega reaalajas, miksib identifitseerimise ajalugu odavate trikkidega, näitab identiteedi ebapüsivaks muutumist ja käest libisemist.

Sünnitunnistused, juhiload, passid, viisad, tööload ja biomeetrilised fotod: ametiasutuste andmebaasides elavad meie koopiad meist eraldi. Kuna meie sotsiaalmeediakuvandeid kasutavad ära riiklikud turvasüsteemid ja eraettevõtted, siis saavutavad need üha suurema kontrolli meie füüsilise eksistentsi üle. Koopiad muutuvad teisikuteks, kes püüdlevad iseenda eesmärkide poole ja pöörduvad meie vastu. Nagu igas heas teisikuloos, toidame neid oma unistuste ja traumadega, teadvustamata enesele, et muudame nad iga liigutusega tugevamaks.

Eksperimentaalse IT-tehnoloogia ja alatu mustkunsti abil uurib "You Are Out There" identiteediga manipuleerimise ulatust, muutes publiku multimeedia tondiloo kaasosaliseks.

Produktsioon: Künstlerhaus Mousonturm Frankfurt ja doublelucky productions. Kaasproduktsioon: Münchner Kammerspiele,Schauspiel Leipzig ja Gessnerallee Zurich festivali Frankfurter Positionen 2017 raames. Toetaja: Saksa föderaalne kultuuri- ja meediavolinik ning Saksa föderaalne poliitikahariduse keskus Saksa rahvusvaheliste produktsiooniettevõtete liidu (Bündnis internationaler Produktionshäuser) raames.

doublelucky productions tunneb huvi nähtamatute infrastruktuuride vastu, mis korraldavad ja mõjutavad meie elukeskkonda - alates välkkauplemisest kuni nutitelefonide jälgimise ja sotsiaalmeedia robottprogrammideni. Nad püüavad luua teatraalseid olukordi, mis muudavad need digitaalsed struktuurid nähtavaks ja kogetavaks. Alates 2004. aastast on Chris Kondeki ja Christiane Kühli ümber koondunud rühmitus koos mitmete kunstnikega loonud lavastusi ja installatsioone, mida on näidatud nii Saksamaal kui ka mujal, muu hulgas järgmistel festivalidel: Festival/Tokyo, Bo:m Festival Seoul, Kunstenfestivaldesarts Brussels, NET Festival Moscow, Tampere Festival. Nad on saanud oma töö eest mitmeid auhindu, ka festivalilt Politik im Freien Theater ja telekanalilt 3sat. 2017. aastal loodi koos Eesti kunstnikega teatrikeskuses Vaba Lava lavastus "Eritunnused" / "Distinguishing Marks", mida näidati ka Eesti Rahva Muuseumis.

Idella Craddock on teatritegija ja tehnoloog. Ta on loonud interaktiivseid objekte ja süsteeme, mis on olnud selliste teatritööde keskmes nagu Cuckoo (Jaha Koo), Johannes Paul Ratheri Apple Store’i lavastus, Boys Space (The Agency) ja mitu lavastust koostöös doublelucky productionsiga. Idella kunstiline uurimistöö tegeleb valede lootuste ja hirmudega tehnoloogilistes innovatsioonides, asetades kaasaegse tehnofiilia praeguste ja ajalooliste pseudoteaduste konteksti.

Etendus on inglise keeles. Pikkus 75 minutit. 

Palun võtke fotoga isikut tõendav dokument kaasa.

Etendust näidatakse Eesti Goethe Instituudi korraldatava avaliku interdistsiplinaarse "Unboxing e-Realities: Agency, Citizenship, Responsibility in the Digital Age" raames, mis toimub 27. ja 28. septembril 2019 Vaba Lava teatrikeskuses. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman