body slam / ihu ramm

Autor: Keithy Kuuspu, Liisa Saaremäel
Esietendus 8. jaanuaril 2022 ARS kunstilinnaku projektiruumis

Kunstnikud Keithy Kuuspu, Liisa Saaremäel
Helikunstnik Mihkel Maripuu
Tehniliste lahenduste autor Tarvo Porroson

Mida silmas pidada?

1. Valgest kergelt kollakashallist lõngast kampsuni või džempriga sobivad paljud värvid. Seetõttu on tema juurde kerge leida erinevaid pluuse, seelikuid, pükse ning värvilisi lisandeid. Pidage meeles, et lõnga algusots jääb kudumisel alati kumeruse taha, mis on eriti tähtis värvitriibulise kumeruse kudumisel.

2. Võtke lisavarras ning jaotage I ja IV varda silmused kolmele vardale nii, et keskmisele vardale jääb paar silmust vähem kui äärmistele. Kuduge ainult keskmisel vardal olevaid silmuseid (kumeruse põhjaosa silmuseid) edasi-tagasi ridadena, haarates iga rea lõpus külgmiselt vardalt ühe silmuse lisaks. Seda tehke niikaua, kuni külgmistelt varrastelt on kõik silmused ühele vardale saanud ja kumerus ongi valmis.

3. Looge 118-130-138-150-166-182 silmust 3,5 mm ringvarrastele. Kuduge 1 rida pahempidi. Kuduge järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: kuduge 2 ääresilmust ripskoes - lugege ülevalt, kuduge soonikut 2 parempidi / 2 pahempidi kuni jääb 4 silmust reale, kuduge 2 parempidi ja 2 ääresilmust ripskoes. Jätkake niimoodi soonikut 6 cm. Kuduge 1 rida parempidi töö pahemal pool.

4. Siis kuduge silmused maha parempidi töö paremal pool (jälgige, et ei jääks kiskuma). Tehke teine samamoodi.
-----

"body slam / ihu ramm" on installatiivne näitus-lavastus. Päevasel ajal funktsioneerib ruum iseseisva installatiivse näitusena, kuid viiel valitud õhtul aktiveerivad etendajate kehad ja heli ruumi ning näitusest saab etendus.

Kaks naist, kes ei ole huvitatud saavutamast kindlust ei lavalises ega sotsiaalses sfääris, uurivad materjali ja keha vahelist suhet ning materialiseerivad seeläbi haprust.

Kaks keha ja savi - oma olemuselt samaaegselt nii haprad kui tugevad - on asetatud dialoogi ruumis, kus kogemus loob läbi interaktsiooni uusi kogemusi, materiaalsus kannab endas küsimust ja teod loovad teoseid. Tekivad võimalused kokkupõrkeks, juhuseks, igikestvaks materjali konstrueerimiseks ja dekonstrueerimiseks. On süsteem, on juhus, on mehaanika, on sõnad ja heli, kildude ja korrapärana. Ootamatus tekitab haprust.

Habras, habras, tugev. Savi, inimkeha ja etendaja lavaline olek. Talub raskust, kuid mitte lööki.

Alles jäävad kahe naise haprad kehad.

Kestus: 60'

Näitus on TASUTA!

Toetajad: Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstnike Liit
Tänud: Hendrik Tiitson, Juss Heinsalu, Lauri Kilusk, Laura Linsi, Raili Keiv, Gabriela Leopard, Giacomo Veronesi, ARS Kunstilinnak, EKA keraamika osakond

------
KEITHY KUUSPU on noor etendus- ja tantsukunstnik Tallinnast. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia õppekava (BA) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) õppekava (MA). Alates septembrist 2021 õpib ta Eesti Kunstiakadeemias keraamika erialal (MA).

Oma loomingus keskendub Keithy reaalsuse definitsioonile ja selle piiride uurimisele, toetudes (primitiivsele) inimloomusele, argistele struktuuridele ja mõjule, mida ühiskond avaldab üksikisikutele. Tema fookus on protsessil nii enne kui pärast tulemit ning protsessiga kaasnevas eneseloomises.

Juunis 2021 esietendus Sõltumatu Tantsu Laval tema lavastus Läbi Kukkumine, mis oli ühtlasi ka tema CPPM õppekava lõputöö. Ta on viimati teinud kaasa näiteks Peader Kirki ja Simona Gonella 99-tunnises lavastuses KUHU MINEK. Where do we go from here (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ning Jarkko Partaneni ja Anni Kleini lavastuses Fluids (WAUHAUS, STL). Veebruaris 2020 uuris ta koos Martina Georginaga Kanuti Gildi Saali Püha Vaimu residentuuris pildi loomise protsessi ning selle sees olevaid/tekkivaid võimu struktuure ning septembris 2021 osales ta Giacomo Veronesi korraldatud kuu-ajases residentuuris Itaalias, Pulgias.

LIISA SAAREMÄEL on eesti etenduskunstnik. Pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lõpetamist liitus ta Eesti Draamateatri ansambliga, kus ta töötas näitlejana aastatel 2016-2020. 2021. aastal lõpetas ta ta EMTA kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistriprogrammi ja hetkel töötab vabakutselise etenduskunstnikuna.

Juunis 2021. esietendus Uue Loomingu Majas Liisa teine autorilavastus Tiny Home Production presents: LARGER-THAN-LIFE. Teda kui kunstnikku paelub teemana kompresseeritud ruum nii ruumiliselt kui metafoorselt. "Tiny Home Production presents" (2020) - fiktiivne teatriorganisatsioon - on koondpealkiri kahele lavastustele, milles mängib autor teadlikult ja irooniliselt kapitalistlikku väärtussüsteemi kuulumise ja naiskunstniku narratiiviga.

Liisa on hiljuti osalenud veel Peader Kirki ja Simona Gonella lavastuses "KUHU MINEK" (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live), Keithy Kuuspu lavastuses Läbi Kukkumine (Sõltumatu Tantsu Lava) ja Iveta Pole lavastuses Bee Matter (Kanuti Gildi Saal). Teda on tunnustatud Kristallkingakese auhinnaga (2017).

MIHKEL MARIPUU on kunstnik, kelle tegevust iseloomustab multidistsiplinaarne, eri meediume kaasav praktika, milles sisaldub lisaks helilisele ka visuaalne ja füüsiline platvorm. Uurimusalusteks teemadeks on olnud post-interneti olemus kaasaegses kunstis, neo-materialism ja muud subkultuurilised ilmingud ning digitaalajastu omapärad, mis on mõjutanud kaasaegse diskursuse kujunemist. Lahates tehnoloogia ja orgaanika vahelisi erisusi ning nende potentsiaalsete ühisalade kattuvuslikke printsiipe. Viimastel uuringutel on keskendunud ruumilise hübriidkogemuse saavutamisele reaalajas, rakendades eri meediumid üksteise kasuks tööle, mis simulaakrumina stimuleeriks ruumi külastaja kogemust ning seeläbi ka ruumi iseennast.

Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, filosoofiateaduskonna, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi, maalikunsti õppetooli (B.A.) ja Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna (M.A.).

TARVO PORROSON on lõpetanud Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli sepatöö erialal (2009), misjärel asus õppima Eesti Kunstiakadeemias Ehte- ja sepakunsti osakonnas. Porroson väärtustab isiklikus loomingus taaskasutust. Ta on töötanud enamasti vabakutselisena nii Eestis kui välismaal, teinud koostööd erinevate kunstnikega, loonud nii ehteid, sepiseid, skulptuure, disainmööblit kui mehhanisme.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman