adamson-eric ad astra

Autor: Marik Põldma
Lavastaja: Vahur-Paul Põldma
sõnalavastus
Esietendus 5. jaanuaril 2009 Adamson-Ericu muuseumis

Lavastuses on elustunud pildid läinud sajandi ühe erudeerituma eesti kunstniku loometeest. Sünnilinnast Tartust ja lapsepõlve Lõuna-Eestist Berliini, Pariisi, Hispaaniasse ja Kreekasse. Seejärel Teine maailmasõda, sundmobilisatsioon ja Jaroslavli kunstiansamblid, kus Adamson-Eric tõestab end ENSV kunstielu uue juhina. Ta saab Tallinna Tarbekunsti Instituudi direktoriks, tunnistatakse siis "kodanlikuks natsionalistiks" ja suunatakse tööle saapavabrikusse "Kommunar". Infarkt, insult ja parema kehapoole halvatus. Kuid Adamson-Eric õpib vasaku käega maalima ja loob nii ehk oma parimad teosed.

"adamson-eric ad astra" on Marik Põldma esimene katsetus dramaturgina. Kasutatud on võimalikult palju dokumentaalset materjali ja kogutud mälestusi ka Adamson-Ericu kaasaegsetelt.
Lavastaja ja tüki ainus näitleja Vahur-Paul Põldma on "adamson-eric ad astra" mahutanud kahe tunni sisse. Selle ajaga jõuab ära vaadata umbes kaksteist pilti. Täring veereb ja on see juhus, saatus või kellegi kõikenägev silm, kui valik langeb just teatud piltidele kahekümne võimaliku hulgast. Seega on Uus Vana Teater iga etenduse ka endale äärmiselt põnevaks teinud - üllatume mitte mängult vaid päriselt!

Lavastuse "adamson-eric ad astra" kunstnik ja lavastaja abi on olnud Reet Nurmsalu-Arna, heli on kujundanud Kain Abel.
Etendus koos vaheajaga kestab 2 tundi.
Monoloogi mängitakse Tallinnas Adamson-Ericu muuseumis (Lühike jalg 3).
Publikul soovitab Uus Vana Teater varakult kohale tulla ja tutvuda muuseumi püsi- ja uudisekspositsiooniga. Muuseum on suletud riiklikel pühadel.
Piletid müügil muuseumi kassas K-P 11-18.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman