"IDA-VIRUMAA ARUANNE kontserdi vormis"

Teater: Kanuti Gildi SAAL
tantsulavastus

Kontserdi autorid/ ZUGA ühendatud tantsijad: Tiina Mölder, Kaja Kann, Helen Reitsnik, Jarmo Karing, Kalle Tikas.

Autorid ja tegijad Ida-Virumaalt: Iisakust Meelika Kõre, Martin Taar, Priit Pikhoff, Siim Juuse; Narvast Irina Rõžikova, Ksenija Selivanova, Aleksandra Sutõrina, Veronika Vagina, Viktorija Sokolova; Avinurmest Maarja Treimann, Marjete Kuusk, Virgeli Smigelskite, Renno Raudmäe, Risto Pikhof; Jõhvist Mari-Liis Mägi, Anne Nestor, Knut Tamm, Mathis Bogens; Aserist Anu Kokk, Triinu Rohesalu, Sergei Beregov, Georg Logins.

Kõik algas aprillis 2007. Äkitselt eraldas Kultuuriministeerium spetsiaalsed rahad integratsiooniprojektideks Ida-Virumaal ja ZUGA sai neist osa endale. Pea aasta aja jooksul reisisid nad mööda Ida-Virumaad ja kohtusid kohalike noortega, kes tahavad midagi teha. Rääkisid, sõbrunesid nendega ja nii valmisid mitmes eri kohas noorte mõtetest, unistustest ja soovidest etendused, mis koha peal ka ette kanti.

Nüüd on nad tagasi Kanuti Gildi SAALis ja nende sees on küsimused, siirad ja teravadki. On ka vastuseid. Aga eeskätt muljed-muljed-muljed nagu ikka pikalt rännakult tulles. Oma aruandes, mis on tegelikult kontsert, annavad nad SAALis Ida-Virumaal juhtunust aru. On tantsu, on muusikat, on küsimusi.

ZUGA ühendatud tantsijkate "IDA-VIRUMAA ARUANNE kontserdi vormis" toimub Kanuti Gildi SAALis teisipäeval, 2. detsembril algusega kell 19:30. Pärast kontserti toimub vestlus arutelu.

Mis siis ikkagi tegelikult liigub Ida-Virumaa noorte peas? Keda see huvitab? Kas see peaks kedagi huvitama? Kas see huvitab neid ametnikke, kes annavad ZUGAle raha, et see neid huvitaks? Mida see keeruline sõna integratsioon siis endast kujutab ja millega teda süüakse? Kas on selline asi üldse toimunud? Mida me "sealse" kohta arvame ja mida ZUGA nägi? Mida tegid ZUGA inimesed Ida-Virumaal ja mida tegi Ida-Virumaa nendega?

ZUGA püüdis taandada endas tallinlast, mitte oma arusaamadega peale lennata. Omi mõtteid kohalike pähe panema ta ei hakanud. Ta kuulas nad ära nii, nagu kohalikud ise rääkisid, et aru saada, mis on nende olemise kergused ja raskused. Aga kui etendus oli toimunud, liikus ZUGA edasi, nagu rändnäitlejad kunagi. Kuidas mõjus see kohalikele noortele? Mille järgi on neil nälg ja janu? On neil see üldse?

ZUGA ühendatud tantsijad on Eesti üks omanäolisemaid kaasaegse tantsu kollektiive, keda huvitab eelkõige tööprotsess, sest resultaat on alati suhteline ja sõltub kontekstist, kuhu tulemus asetatakse.Lisainfot vaata: www.tants.ee/zuga


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman