Vana klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu

Autor: Ott Kilusk
Lavastaja: Ain Mäeots
Esietendus 31. juulil 2020 Kiidjärve pargis Põlvamaal

Muusikal armastatud lauljast Kalmer Tennosaarest

Muusikajuht Siim Aimla
Kunstnik Karmo Mende
Koreograaf Britt Kõrsmaa
Peaosades Sepo Seeman & Kalle Sepp, teistes osades Peeter Oja, Inga Lunge, Liina Tennosaar jt.
 
Kalmer Tennosaar oli üks Eesti esimesi poptähti, kelle sametine hääl viis une tuhandetelt naistelt. Pärast seda, kui Kalmerist sai Eesti Televisiooni esimene meesdiktor, vallutas ta peagi kõik suuremad estraadilavad nii siin- kui sealpool Nõukogude Liidu riigipiiri. Tema välimus püüdis pilku: Elvise maneeridega, naeratav härrasmees, kena ja alati hästi riides.

Eriti kuulsaks sai ta bel canto stiilis itaalia lauludega: "Cuccucia", "Solenzara", "Volare" jpt. Tuntust lisasid ka "Karulaane jenka", "Ristikhein", "Postipoiss", "Just nii, kui enne", "Jamaika hällilaul", "Vana klaver" ja palju teisi laule. Enneolematult suur populaarsus saabus aga laste laulukonkursiga "Entel-tentel", mis oli üks paljudest muusikasaadetest, mida "onu Kalmer" tollases noorukeses ETV-s toimetas ja juhtis.
 
Muusikal "Vana klaver" on ühe legendi teekond läbi 60ndate aastate kuni tänapäevani välja. Kalmer Tennosaare kõrval näeme Eesti muusika märgilisi tegelasi nagu Georg Ots, Heli Lääts, Onu Bella, Jaak Joala jt. Tema parimate sõprade hulka kuulusid tollased telelegendid Valdo Pant, Hardi Tiidus ja õepoeg Mati Talvik ning Nõukogude Liidu kangelane, kosmonaut German Titov.
 
See on lugu lihtsast ja südamlikust maapoisist, kellest saab saatuse tahtel lavatäht ja tuhandete lemmik.
 
See on lugu vastamata armastuse elukestvast valust ja romantilistest unistustest, liivajooksnud suhetest, suurest ja väikesest õnnest.

Korraldaja: THORS production
Produtsendid: Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere, Vaido UiboTäppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman