Valge maailm

Teater: Polygon Teater
Autor: Andry Erwald
Lavastaja: Tamur Tohver
Esietendus 4. detsembril 2015 Noblessneri jahtklubi II korrusel

Lavastaja ja seade: Tamur Tohver
Kostüüm: Ellen-Alice Hasselbach
Laulutekstid: Tamur Tohver
Helilooja: Tarvo Krall                                                                            
Liikumine: Siim Tõniste
Laval: Kärt Tomingas, Tarvo Krall, Maarius Pärn, Harri Ausmaa, Jane Lauter, Anu Randmaa

Muusikaline ja realistlik muinasjutt Valges Maailmas valitsevast Jääkuningannast. Juba homme peaks võimu üle võtma tema tütar Pa I, ehk Pa Esimene. Kõik on Igavikuline ja vaikne, külm ja valge. Teisisõnu – korras ja rahulik. Ja…igav! Küla vanemad elanikud siiski teavad, et hoolimata Kuninganna püüdlusest läbi ühetaolisuse lapsi segadustest ja soperdamistest eemale hoida, ei ole kunagi miski püsiv. Kuigi Jääkuninganna arvab, et kui on igav, siis on asjad maailmas korras, ei ole maailm siiski loodud külmaks ja igavaks.  Kunagi ei ole ta ühetaoline. Loomulikult leidub värviline ja kirev naljamees Nurre, kes ühtäkki eikusagilt ilmub rõõmu ja soojust levitama. Liigutab meie jalgu, suud ja südant. Paneb Printsessi põsed särama ning südame rinnas tuksuma. Ja ühtäkki näeme, et läbi teenrite ja teiste tegelaste saab elusaks tõde, et Igavik on tegelikult värviline, mitmekülgne ja üldsegi mitte igav! Põgenemiste ja tagaajamiste teekond on pinev, kuid võidab siiski armastus.

Õpetatud Jäädoktorist saab Muusika, Jääkuninganna õpib kiikuma ja printsessist Pa I saab printsess Enamasti Pai. "Lapsed peavad maailma avastamiseks koerust tegema ja segadust tekitama, kuidas nad muidu teada saavad, mis on hea ja mis on halb?",  ütleb naljamees näidendis.

Andry Erwald on pärit Rakverest ja tänaseks meie hulgast lahkunud. Andry kirjutisi, mis on alati ettearvamatute nüanssidega, mõnusate vingerpussidega ja samas sügavamõttelised, on teenimatult vähe lavastatud. Need on lood, mis pakuvad lugejale-vaatajale tõelist naudingut ning panevad kaasa mõtlema, ükskõik kas kirjapanduga nõustuda või mitte.

Andry särav isiksus, tema originaalne kirjutamisstiil ja loominguline mina koos laste- ja noortesõbraliku olemusega tegid temast paljude jaoks suure kamraadi ja mõttekaaslase, kellega oli huvitav, kellelt võis õppida ja keda sai usaldada.

Igavesti jääväljade nimel!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2015
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman