Tilda ja tolmuingel

Teater: Vanemuine
Autor: Andrus Kivirähk
Esietendus 24. oktoobril 2020 Vanemuise teatri väikeses majas

Lasteballett Andrus Kivirähki raamatu "Tilda ja tolmuingel" põhjal. 

Lavastaja-koreograaf, libreto ja lavakujunduse idee autor Mare Tommingas
Helilooja ja heliefektide autor Vaiko Eplik
Lava- ja kostüümikunstnik Irina Šabarova
Videograafik-animaator Taavi Varm
Valguskunstnik Priidu Adlas
Osades Miina Eliise Luts või Jette Pruulmann, Gerardo Avelar, Vanemuise balletiartistid ning Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased

Andrus Kivirähk on kahtlemata Eestis üks viimase aja hinnatumaid lastekirjanikke. "Tilda ja tolmuingel" – üheksa-aastase Tilda ja tema tolmust koosneva sõbra seiklused koos raamatu imeilusate illustratsioonidega on saanud lasteballetiks. Ja vaatama tulla seda tõesti tasub!

Kulgevad sündmused on kohati jaburad, naljakad, kurvad, sentimentaalsed, aga alati on seal murdepunkt, kus me näeme tegelaste sisemist avanemist, unustusse vajunud mälestuse (oma mina) leidmist.

Irina Šabarova illustratsioonid raamatule ja Kivirähki värvikas tekst annavad lavastusmeeskonnale võimaluse lahenduste otsinguil avada mitmeid uksi. On ka uksi, mille taga meie endi mälestused luku taga on olnud ja nüüd lavastamise käigus sealt välja tahavad tulla … Ja Vaiko Eplik näiteks avastab tantsumaailmale muusika loomisel tihti üllatavaid ja ootamatuid asju ning Taavi Varmi (Miisu) fantaasiarikkad videoinstallatsioonid annavad lavastusele oma lisaväärtuse.
Mare Tommingas, lavastaja

Tilda isa on surnud ja emal pole aega ega tahtmistki lustakaid ja rõõmsaid asju teha. Nii sünnibki pööningutolmust maagiline olend, kes lendab sisse Tilda aknast. Vahel lihtsalt juhtub, et me unustame muretsedes tähtsaid asju, selliseid, mida igal juhul mäletama peaks. Tolm ja väikesed tolmuinglid on aga alati olemas olnud ja mäletavad kõike!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2020
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman