Start-Up Comedy: Ämbrisse astumise ajastu

Teater: POINT
Autor: Tõnis Niinemets, Kertu Moppel, Karl Kermes, Birgit Kermes
Esietendus 4. aprillil 2016 kell 19.00 Rakvere teatris

Stardib Tõnis Niinemets

Keskkonna loovad Karl Kermes (POINT), Mihkel Uba (Ghostwalker) ja Petri Parrik (BLACKOUT)


Kes on Tõnis Niinemets?
Mis on Start-up Comedy?

Tõnis Niinemets on noor, andekas, ülimalt mitmekülgne ja võimekas näitleja. On täiesti normaalne, kui see tuleb Teie jaoks üllatusena ja Te ei ole teda teatrilaval näinud, sest enamus eestlasi ei ole Von Krahli teatris käinud …

Start-up Comedy on uus otsinguline ja ambitsioonikas suund. Tõnis Niinemets on selle suuna esimene pioneer. "Ämbrisse astumise ajastu" omakorda on Tõnise esimene isiklik materjal, millega publiku ette astuda. Seega on olemas täiuslik kolm ühes olukord.

Start-up Comedy on uus, värske, naljakas, terav, tihe, ootamatu, põhjalik, innovatiivne. See on otsing, ambitsioon, idee ja kompromissitu lahendus.

Start-up Comedy ei paku klišeesid ja vanu kulunud nalju … Sorry!

Elu Eestis ja maailmas arenevad üha kiiremas tempos. Mitmed vanad tõekspidamised, tavad ja arusaamad hakkavad justkui ajale jalgu jääma.

Sama lugu on komöödiaga. Vana hea klišeedest pakatav huumor ei ole tihtipeale enam naljakas. See ei kõneta Teid, see ei paku Teie lugupeetud ajule enam tööd … Jah, Te naerate, aga Te naerate heasoovlikusest või kaastundest. Kaastundest oleks muide kohasem nutta. Võib-olla on naljakas, kui ühel naisel on üks armuke kapis ja teine keset tuba ja mees tuleb kohe koju, aga see ei ole enamuse jaoks kuidagi aktuaalne. Või kui kaua me ikka naerame selle üle, et Tallinna linnapeal on nüüd üks jalg ja eestlased on tõsine rahvas. Veidi väsinud teemad? Seega on aeg teha vahelduseks midagi uut ja kindlasti mitte pinnapealset.

Start- up Comedy käsitleb ühiskondlikult ja globaalselt olulisi küsimusi. Juhib tähelepanu kitsaskohtadele ja absurdsusele meie igapäevaelus, inimestevahelises suhtluses ja inforuumis. Start-up comedy toimib artisti ja publiku tegeliku suhtluse toel ning ei vaju madala energiatasemega kulunud esitluseks. Start-up comedy etendused tuleks lõpetada või tekst ümber kirjutada, kui hakkavad tekkima ühekülgsuse ilmingud.

Etendus kestab tund ja 15 minutit, ilma vaheajata.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman