SAAL Biennaal '21: Artist Walk

Autor: Henri Hütt, Maarin Mürk, Evelyn Raudsepp
Esimene rännak 12. augustil 2021 festivalil SAAL Biennaal

Idee/teostus/instruktsioonid: produktsiooniplatvorm Reskript (Henri Hütt, Maarin Mürk, külalisena Evelyn Raudsepp)
Esitajad: Maija Hirvanen, Juha Valkeapää, Johhan Rosenberg, Adriano Wilfert Jensen, Jana Jacuka, Age Linkmann, Katrin Essenson, Oksana Tralla (Titova)

"Artist Walk" on produktsiooniplatvormi Reskript järgmine peatükk, milles kunstnik ja külastaja võtavad koos ette stsenaariumi järgi toimuva rännaku. Kunstnik valib teekonna ning külastaja kunstniku. Kunstniku ja publiku kohtumine on viidud tavapärasest vestlusringiformaadist välja, kohtumine toimub korraga vaid ühe inimesega, koos asutakse privaatseleteekonnale, mille trajektoor kujuneb kõndijate vastastikmõjust. Kas mõtted, mida selliselkombel jagatakse, on vahetumad, on seda kogemust nö rohkem kui saalis koos teistehuvilistega vestlust kuulates? Või tekitab sel viisil kahekesi jäämine kohmetust, teatudviisakasse rolli tõmbumist? On see kohtumine oma iidoliga või paarik, kes asub sooritamaühist ettevõtmist? Reskript viskab pallid õhku ning "Artist Walk'is" osalejad alustavadžongleerimist. Erinevad vestlusvõimalused, erinevad kompositsiooni-mustrid, tähelepanelikaeg-ruum ja jagatud kogemus. Stsenaariumid, mis juhatavad sisse, seovad vahepealsust võilõpetavad päeva, on välja töötanud Reskripti meeskond koos kunstnikega.

Kultuurivaldkonda saatvate sotsiaalsete rituaalide nihestamisega tegelevproduktsiooniplatvorm Reskript (2019 – , algatajateks Maarin Mürk ja Henri Hütt) onliikumas järjest avaramale väljale. Avamiste, vestlusringide ning esitlustevaatemängulisemaks muutmisest on laienetud uute formaatide ja koostöödeni. Nii sai EestiKaasaegse Kunsti Muuseum sel kevadel hulga ettepanekuid oma kogumispoliitikamuutmiseks, lavastatud ringkäigud koguhoidlates ning 180 uut koguhoidjat. Lisaks onReskript korraldanud koos DAMA võrgustikuga ka rahvusvahelisi töötubasid, pööratesosalejate tähelepanu korduvatele mustritele kultuuritöös ja enda loomingulises praktikas.Käesolev, kunstnike ning kunstihuvilisi ühendav liikumise formaat "Artist Walk" on Reskriptitegevuse järgmine peatükk. 

Kestus: 45'
Eesti/inglise keeles

Piletid on müügil FIENTAs
Etenduse alguspunkt avaldatakse osalejale etendusele eelneval päeval.

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Reskript


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2021
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman