Prototüüp

Autor: Viktor Lukawski
Lavastaja: Viktor Lukawski
Esietendus 8. septembril 2021 Sakala 3 teatrimajas

Autor ja lavastaja Viktor Lukawski (CAN/PL)
Loomingule meeskond Priidu Adlas, Kirill Havanski, Kristel Maamägi, Taavi Tõnisson, Michelle Tracey (CAN), Taavi Varm, Leino Rei, Annika Aedma, Sacha Plaige (UK)
Lavajuht Tamara Vuckovic (CAN)
Produtsent Kendra Bator (CAN)
Laval Andreu Martinez Costa (ES), Viktor Lukawski, Adam Paolozza (CAN), Teele Uustani

"PROTOTÜÜP" on füüsilise teatri lavastus, mis seob omavahel nukuteatri ja filmilikku jutuvestmise vorme, et rääkida mõistatusliku Jerzy Kosinski lugu. Kosinski oli vastuoluline poola-ameerika autor, kes kirjutas teosed "Kirgas lind" ja "Kohal olla". Ta oli Teise maailmasõja ellujääja ning sõjas kogetud terror viis lõpuks tema isikliku kui professionaalse allakäiguni.

Lavastus, mis on rahvusvahelise loomingulise meeskonna loodud, uurib Kosinski loomingulist ellujäämiskunsti ning keskendub loojale, kes sündis trauma tulemusena. Lavastuses kohandatakse Kosinski elusündmuseid ja loomingut, et süüvida mehe pikaaegsesse huvisse - reaalsuse ümbermõtestamisse. Füüsilise teatri ja visuaalteatri elementide poolest rikas lavalugu toob vaatajani fragmenteeritud ja raputavate piltide jada, hallutsinatsioonidest tiheda stseenide põimiku, mis kokku moodustavad unustatud müüdimeistri elu. Laval on lisaks neljale etendajale-nukunäitlejale inimsuurused nukud ning hüperrealistlikud maskid, mille abil seistakse üheskoos silmitsi peategelase deemonitega.

Piletid on müügil Fientas

Kaasprodutsent: Figurteatret i Nordland (Nordland Visual Theatre)
Partnerid: Why Not Theatre ja Eesti Noorsooteater
Toetajad Canada Council for the Arts’ New Chapter Program, the National Arts Centre’s National Creation Fund, the Toronto Arts Council, the Ontario Arts Council, ja Eesti Kultuurkapital
Loomispaik: Harbourfront Centre Performing Arts Residency Program (Canada)Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman