Pao-Pao. Kuldse Trio lood

Teater: Endla Teater
Lavastaja: Ivar Põllu
Esietendus 8. juulil 2016 Paikuse-Reiu vabaõhulaval

elav ajalugu

kunstnik ja muusikaline kujundaja Ivar Põllu (Tartu Uus Teater)
muusikajuht Rando Kruus (Odd Hugo)
kostüümikunstnik Renate Keerd (Tartu Uus Teater)
valguskunstnik Margus Vaigur
videokunstnik Argo Valdmaa
laval Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Ago Anderson, Juss Haasma, Jaan Rekkor, Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Lauri Mäesepp, Sander Rebane ja Tambet Seling

Kuldne Trio. Pole vist eestlast, kes Kuldset Triot ei teaks. Smeljanski, Vlassov ja ... noh, see kolmas. Just enam-vähem täpselt samamoodi nagu karnevali kõikelubav tolategemine oli keskajal vastureaktsiooniks kiriku karmusele, oli kultuslik pulliansambel Kuldne Trio paljudele leevenduseks nõukogude Eesti hallis ja absurdses karmuses. 
Tagantjärele võib arvata, et tegemist polnud kvaliteethuumoriga. Ajal, mil vabastavaks naeruks piisanuks ka väiksest vihjest, ei hoidnud Kuldne Trio värvide ja rõhkudega kunagi kokku. Kuldse Trio nali pole kunagi olnud pooltoonides, kunagi pole jäänud selgusetuks, kus see nali tehti. See kas meeldis või mitte.
Aga lähemalt vaadates on pilt sootuks leebem ja Kuldne Trio siiski väga naljakas ja veetlev. Või lihtsalt tundub see nii, sest kõik sealt ajast tulnud inimesed on Trio loomingust läbi imbunud ning helged lapsepõlvemälestused ei kuulu arvustamisele...

Selle suve kaheteistkümnel õhtul elustab Endla Teater Paikuse-Reiu vabaõhulaval Kuldse Trio tekkimise ja üleliiduliseks kuulsuseks saamise uskumatu loo. Ja et Kuldse Trio elu ja saavutused olid tihedalt seotud Endla Teatri inimeste ja tegemistega, tuleb „Pao-Pao“ tegevusse ja tegelasteringi ka palju teatriloolist Endla lavalt, garderoobist ja isegi aksilaost.

Piletihinnad:
1.veebruar kuni 31. märts 15 eurot,
1. aprill kuni 24. juuni 18 eurot
Alates 25. juunist 20 eurot (sooduspilet 18 eurot õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja Endla Teatrisõbra kaardi omanikele) 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman