Püksid maha!

Autor: Anthony McCarten, Stephen Sinclair
Lavastaja: Gerda Kordemets
Esietendus 12. oktoobril 2019 Apollo Kino Ülemiste teatrisaalis

Komöödia kahes vaatuses
 
Lavastaja ja tõlkija Gerda Kordemets
Osades Kristjan Lüüs, Märt Koik, Nikolai Bentsler, Silver Kaljula (TEMUFI), Mihkel Kallaste, Inga Lunge ja Liina Tennossaar
 
Anthony McCarteni ja Stephen Sinclairi komöödia "Ladies Night", mille põhjal on vändatud 1997. aasta parimaks Euroopa filmiks kuulutatud briti linateos "Full Monty" (eesti keeles "Püksid maha!") jõuab nüüd ka Gerda Kordemetsale omases mahlakas ja hoogsas võtmes publiku ette. 
 
Rait, Harri, Norman, Urmas ja Boriss on töötuks jäänud "kalevipojad", kellele on majanduskriis eriti halvasti mõjunud. Nad on tublid poisid, kes ei taha leppida ukrainlase palgaga Eestis ega eestlaste keskmiste elamistingimustega Soomes. Pool aastat töötud ja masenduse piiril kõikuvad mehed näevad ühel õhtul pubis lehekuulutust, kus teatatakse briti meesstripparite peatsest esinemisest Eestis. Olgugi, et nad pole just musklimäed ega oska tantsidagi, otsustavad nad rahateenimise ja enesehinnangu tõstmise eesmärgil moodustada kohaliku meesstripparite trupi ning heita seljast kõik riided. Nad kutsuvad end välja õpetama endise tantsijanna Annika (Inga Lunge), kel on samuti tugev põhjus see lootusetuna näiv väljakutse vastu võtta.

"Jaa, see on striptiis, ja need saavad olema paljad mehed, aga siin on veel midagi," ütleb üks näidendi tegelastest, baaridaam Marta poiste etteastet sisse juhatades. "Silikooni ja testosterooni täispumbatud välismaalaste asemel astuvad teie ette teie oma mehed, naabrimehed, töökaaslased, Eesti mehed otse tänavalt. See on ehe ja toores Eestimaine liha, parim valik parimatest pealinna poistest!"
 
Lavastaja Gerda Kordemetsa sõnul võlus teda selle näidendi juures ennekõike just see, et tegemist pole pelga komöödiaga: "Väljakutsuva välise vormi ja koomiliste situatsioonide varjust avanevad viie mehe ja kahe naise inimlikud, vaat et traagilised lood."
 
Produtsendid: Apollo Film Productions – Veiko Esken ja Tanel Tatter; ZOLBA – Jevgeni Supin
Partner: Postimees Grupp ja O'LearysTäppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman