Open Your Heart

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Taneli Törmä
Lavastaja: Taneli Törmä
tantsulavastus
Eesti esietendus toimub 11. detsembril 2021

“Open Your Heart” on soome-taani koreograaf Taneli Törmä kaasaegne diskotantsulavastus, milles otsitakse diskotantsu esteetika kaudu täiskasvanutes kadunud tantsurõõmu, küsides, millal me viimati tõeliselt tantsisime? Kas tantsimine pakub meile naudingut? Oled sa kunagi mõelnud, miks sa just sellisel viisil tantsid?
Diskotants tekkis 1970. aastatel Ameerika Ühendriikide linnakultuuris ja sealses ööelus, mille kõrghetkeks võib lugeda filmi “Saturday Night Fever” rahvusvahelist läbimurret aastal 1977. Disko hakkas tähistama vabadust, naudingut, koosolemist ja kohtumist. Sotsiaalne suhtlus läbi muusika ja tantsu, DJ ja tantsijate vaheline sünergia ja koostöö said ja jäävad alati disko põhielementideks. Tänaseks on diskotantsust saanud peamiselt aeroobne võistlustantsu viis, mis on levinud eelkõige noorte seas, milles silmapaistva kostüümi, väljakutsuva meigi, sädeleva ja seksikalt pruunistatud nahatooniga võistlejad omavahel tantsupõrandal konkureerivad. Tanelit huvitab aga, kuidas tänapäevast diskotantsu esteetikat ja tuuma kohandada taas kogukondlikku situatsiooni, mille eesmärgiks ei oleks enam esinemine ega võistlemine, vaid tantsivate inimeste koos olemine ja sellest naudingu saamine.
Laval on koreograaf Tanel Törmä ise ja taani tantsija Camilla Brogaard, lisaks 10 kohalikku noort tantsijat, kellega koreograaf töötab nädal enne esietendust. Lavastuse kontseptsiooni ühe osana ongi igas etenduspaigas kaasatud kohalikud tantsijad, et töötada ja suhestuda kohaliku tantsukogukonnaga. Eri vanuses tantsijate lavale toomise mõtteks on näidata, et ka täiskasvanud on oma vanusele vaatamata võimelised saama tantsimisest naudingu nii nagu seda saavad noored ja lapsed.
Taneli Törmä on soome päritolu ja peamiselt Taanis tegutsev koreograaf-tantsija, kuid samaväärselt tuntud pea kõigil Põhjamaade tantsulavadel, kus regulaarselt tema loomingut esitatakse. Ta on mitu korda valitud Aerowaves’i 20 koreograafi sekka oma lavastustega ja saanud mitmeid tunnustusi loomingu eest. Tegutsedes nii tantsija, koreograafi, kuraatori kui õpetajana otsib ta pidevalt võimalusi oma loomingu mitmekesistamise, kultuurivahelisuse, multiperspektiivsuse ja innovaatilisuse suunal.

Kontseptsioon ja koreograaf: Taneli Törmä
Esinejad: Camilla Brogaard, Taneli Törmä ja 10 kohalikku diskotantsijat
Heliloojad: Søren Lyngsø Knudsen (DK) ja Esa Mattila (FIN)
Lauljad: Jutta Jessika (FIN), Hilde I Sandvold, Taneli Törmä ja Lene Lyngsø (DK)
Kostüümikunstnik: Kasper Hansen (DK)
Kostüümide valmistaja ja juhendaja: Sophie Hansen (FR / DK)
Dramaturg: Thomas Schaupp (DE)
Kestus: 60min


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman