Nibud ehk hetk me elude katkematus reas

Teater: Von Krahli Teater
Lavastaja: Peeter Jalakas
Esietendus 29. septembril 2012 Salme Kultuurikeskuses

Dramaturg Tarmo Jüristo, tantsuõpetaja Ken Mai (Jaapan), kostüümid Laura Pählapuu, muusika autorid ja esitajad Ismo Alanko (Soome) ja Teho Majamäki (Soome), video Emer Värk, valgus Oliver Kulpsoo ja tehniline teostus Enar Tarmo.
Laval: Erki Laur, Ivo Reinok, Ott Kartau, Rene Köster, Tero Jartti (Soome), Ismo Alanko (Soome), Teho Majamäki (Soome) ja Ken Mai (Jaapan).

Peeter Jalaka tantsulavastus räägib täiuslikkuse ja tasakaalu otsinguist läbi erinevate mehetüüpide. Vormiliselt sünteesitakse mitmeid stiile nii ida kui lääne teatrist: tänapäevane videokäsitlus, kaasaegne tants, filmikunst, tsirkus, butoh ja kabuki. Jutuvestja ja muusikute tegevusloogika ja asetus on pärit bunraku-teatrist.

Tundmatu jõud toob igavikku suunduvale laevale erineva ilmanägemisega mehi, keda ühendab soov leida Tõde ja Teadmist. Paljastuvad nende isiklikud lood ja otsingud, hirmud ja leppimised. Esialgsest vastuseisust ja valitud tee ainuõigeks pidamisest kujuneb läbi kannatuste teadlik ja ühtehoidev kollektiiv. Ent selleni ei jõuta mitte oma tõest loobumise, vaid ühise tunnetuse ja universaalse mõistmise lisandumise abil.

Peeter Jalaka lavastustele omaselt võime oodata lopsakat teemakäsitlust ning mitmekihilist ja visuaalselt efektset lahendust, millele lisab põnevust tõdemus, et traditsioonilisel nn. itaalia laval on ta elu jooksul lavastanud vaid kaks korda ja neist esimene oli samas saalis 25 aasta eest.

Kuigi lavastuses on kasutatud tekstimaterjali ning rütmiloogikana T.S. Elioti teoseid ("Ahermaa", "Õõnsad mehed" jt.), on autorite sõnul tegemist pigem mõttelise järjega Von Krahli Teatri lavastustele "Imelikud inglid", "Graal!" ja "Gilgamesh ehk igaviku nupp".

Ken Mai (Eiji Satsuki): Kyotost pärit koreograaf, kes on butoh-tantsu õppinud meistrite Kazuo Ohno ja Tatsumi Hijikata käe all. Samuti on ta täiendanud ennast saksa ekspressionistliku tantsu osas. Tema stiil on butoh-tantsu elementide sidumine näitlemise, gümnastika, laulmise ja trummimängu, idamaiste võitluskunstide ning zen-budismiga. Hetkel resideerub Ken Mai Helsingis, mis lõi harukordse võimaluse teda Eestisse kutsuda. Ken Mai on lavastuse koreograaf, aga osaleb ka näitlejana.

Tero Jartti: Soome näitleja ja filmilavastaja, kes on teinud koostööd mitmete Soome tuntuimate lavastajatega, sealhulgas Aki Kaurismäki ja Kristian Smedsiga.

Ismo Alanko: Soome vaieldamatult üks tuntumaid muusikuid, kes on viljelenud väga erinevaid stiile alates pungist kuni šlaagrite ja lastelauludeni. Eesti publikule on vast tuntuim tema ansambel Sielun Veljet. Tema nõusolek lavastuse muusika loomisel osaleda koos oma praeguse lavapartneri Teho Majamäkiga lisab lavastuse rahvusvahelisele kvaliteedile veel ühe mõõtme.

Rene Köster on noor Eesti tantsija, kelle erinevad stiilitunnetused (hip-hop, nüüdistants, breiktants jm) muudavad ta mitmekülgseks ning andekaks täienduseks lavastuse läbivale temaatikale, tuues lavale veelgi rohkem professionaalsust ning tantsukunsti tänapäevasemat tooni.

Tegemist on Von Krahli 20. juubelikuu avaüritusega.
Mängitakse ainult 5 etendust.

Piletid saadaval Piletilevist, Piletimaailmast ja Von Krahli Teatri kassast. Kõikidele etendustele kehtivad meestele soodushinnad!
Põrand:17 eurot (meestele) 19 eurot (naistele)
Rõdu:14 eurot (meestele) ja 16 eurot (naistele)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman