Neetud

Teater: Rakvere Teater
Autor: Sarah Kane
Lavastaja: Heigo Teder
Esietendus 23. märtsil 2012 Rakvere Teatris

Tõlkija Mario Pulver
Kunstnik Gabriela Liivamägi
Muusikaline kujundaja Arian Levin
Osades: Natali Lohk, Toomas Suuman, Mait Joorits

Provokatiivse ent inimliku lavaloo keskmes on keskealine ajakirjanik ja noor naine, kes peituvad raevuka välisilma eest hotellituppa. Õhtu, mis algab kui vilets armastuslugu, muutub painajalikuks unenäoks, kui siseneb sõdur, tuues endaga kaasa kildudeks rebitud maailma.

Kuigi 1995. aastal Londonis esietendunud Sarah Kane'i debüütnäidend “Blasted” (“Neetud”) sai Briti kriitikutelt hävitava hinnangu kui tülgastav roppuste pillerkaar, millele heideti ette üleliigset vägivaldsust ja arusaamatut maitselagedust, peetakse seda tänapäeval üheks kõige olulisemaks näitemänguks, mis inglisekeelses maailmas viimase kahekümne aasta jooksul on ilmunud. Jultunult ja agressiivselt kaevab Kane laguneva inimhinge sügavaimates soppides, tirides vaatajate ette üksinduse unenäolise luupaine.

Lavastaja Heigo Tederi sõnul räägib „Neetud“ inimese sisemistest hirmudest ja kaasinimestelt abiotsimise meeleheitlikust püüdlusest. „Teadmine, et ühel päeval ootab sind ees kannatlikult oma aega ootav surm, paneb meid kiirustama, ahmima, tarbima. Leidkem selles mõttetus võidujooksus, mille kaotajaks me oleme taevaste poolt nagunii määratud, siiski aega ka iseenda jaoks. Äkki teatrisaalis avastame, et meil kõigil on samad vead ja konarused. Et peale minu on mu kõrval inimesed. Et mina pole teistest parem“, loetleb Teder materjalivaliku põhjusi ja mõjukoldeid.

Rakvere Teater hoiatab, et lavastuses esinev vaimne ja füüsiline julmus ei pruugi sobida vaatamiseks nõrganärvilistele ega alla 18-aastastele.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman