Naljad armastusest

Autor: Anton Tšehhov
Lavastaja: Sergei Turban
Esietendus 7. detsembril 2008 Athena keskuse pööningusaalis

"Naljad armastusest" on rahvusvaheline projekt - "Teatralny Koufar On Stage". Lavastaja Sergei Turban on Valgevene Riikliku Ülikooli teatri kunstiline juht ning lavastaja ja ühtlasi ka festivali Teatralny Koufar üks eestvedajaid.

Idee vahetada kahe teatri vahel lavastajaid tuli mõlema teatri poolt: üliõpilasteatri lavastaja Kalev Kudu tõi selle aasta oktoobris Minski ülikooli teatris välja Daniil Harmsi "Jelisaveta Bami" ja nüüd toob Sergei Turban Tartu üliõpilasteatris lavale komöödia "Naljad armastusest". Lavastuses teevad kaasa sel sügisel teatrisse võetud tudengid ning ka vanemad TÜT näitlejad nagu Peeter Piiri ja Katrin Kalma, kes osalesid teatri viimastes lavastustes "4.48. Psühhoos" ja "Ninasarvik" ning Enor Niinemägi ("Sortsid").

Lavastaja Sergei Turban: "Tšehhovi kahe nalja "Juubel" ja "Abieluettepanek" põhjal valminud lavastus "Naljad armastusest" on segu komöödiast, lüürikast, farsist ja tragikomöödiast. Näidendi kangelased naeravad ja nutavad, tantsivad ja laulavad, kannatavad ja lõbutsevad. Nad käituvad ühtaegu harjumuspäraselt ja etteaimamatult. Armastus ja elu tõukab neid ettearvamatutesse ja absurdsetesse situatsioonidesse.

Tšehhovi teatris ei ole häid ega halbu tegelasi, neile kõigile on omased inimlikud nõrkused. Tšehhovi dramaturgiale on omane näidata inimlikke puudusi kui elu loomulikku poolt. "

Üliõpilasteatri ja Valgevene ülikooli koostööprojekti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Athena keskus ning Tartu ja Valgevene ülikoolid.

Piletid saadval Athena keskuses E-R 12-17 ja tund enne etenduse algust kohapeal.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman