Näost näkku

Teater: VAT Teater
Autor: David Wiliamson
Lavastaja: Peeter Raudsepp (Rakvere teater)
Esietendus 12. novembril 2002

Kunstnik: Reili Evart

Osades: Carmen Tabor (Eesti Draamateatrist), Külli Palmsaar, Tiina Rebane, Haide Männamäe (Vanalinnastuudio), Mart Kampus, Margus Tabor, Aare Toikka, Tanel Saar, Janek
Sarapson ja Margo Teder

Messiehitusfirma omanik Greg Baldoni sõidab pärast ränka tööpäeva koju. Hiljuti ostetud "Mercedes" vurab turvaliselt kodu poole ja avatud aknast sisse hoovav mahe õhtu leevendab viha.
Päev oli suisa masendav, mõtleb Greg. See nolk tuli lahti lasta ja veel kiirabi Richardile. Homme hakkavad telefonid huugama ja seda helistajat ma juba tunnen... mida kõike tuleb väikese eksituse pärast taluda! Ah tühja! Las teised muretsevad. Mina olen kakskümmend kaheksa aastat vaeva näinud, nii et endale võib midagi lubada ka. Hommepäev sõidan ookeani äärde, päästan otsad valla, jahi purjed võtavad tuult ja edasi ei tea ma kellestki midagi. Niisugustes mõtetes jõuab Greg oma kodu juurde, juba paistab tuttav teeots, tuttav aiapäkapikk. Greg pidurdab ja tunneb, kuidas keegi ta autole täie hooga tagant sisse sõidab. Purunev klaas, kiunuv metall, keha jõnksatab ette, kaelast käib valu läbi. Keegi tormab tema juurde ja hakkab teda sõimama ja ähvardama. Greg tunneb temas ära äsjavallandatud poisi. Poiss aga karjub ja karjub ja jõudu tal jätkub. Claire jookseb toast välja... ka tema karjub... ...nädala aja pärast korraldab Greg Baldoni vallandatud poisi heaks lepituskoosoleku. Seda lepituskoosolekut ehk austraalia näitekirjaniku D. WILLIAMSONI kahevaatuselist satiiri "NÄOST NÄKKU" te VAT Teatri esituses näetegi.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman