Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured

Autor: Johannes Veski ja Päär Päärenson
Lavastaja: Johannes Veski
tantsulavastus
Esietendus 28. märtsil 2013 Kanuti Gildi SAALis

Lavastus ja muusika: Johannes Veski
Koreograafia: Päär Pärenson
Tantsijad: Anatoli Tafitšuk, Joonas Parve, Päär Pärenson, Johannes Veski
Videokunstnik: Emer Värk

"Mutantants" seob tuhande erineva tantsu elemendid kokku üheks pikaks katkematuks seadeks. See on tantsude mutant, koreograafiline risoom, liikumispleksus ja kineetilise eneseväljenduse entsüklopeedia.

"Mutantantsu" puhul on tegu tantsuantropoloogilise uuringuga – seades erinevate tantsude elemente kronoloogilistesse ja pärimuslikesse hierarhiatesse, võime me näha erinevate polkaversioonide arengut ja teekonda Kesk-Euroopa seltskonnatantsust chicago polkani või täheldada eriskummalisi sarnasusi kaasaegse klubimuusika taktis õõtsuvate rahvamasside ja end transini tantsivate pärismaalaste vahel. See on tantsude teekond lõkete ja rituaalide juurest uhketesse ballisaalidesse ning sealt edasi mudastele muusikafestivalide platsidele, kus sajad tuhanded inimesed samal ajal ja samas rütmis end samade põhimõtete ja stiimulite toel tühjaks tantsivad.

Laval polka, samba, sületants, mosh, saltarello, tango, eksootilised rahvatantsud, dutty wine, labajalg, kepitants, klassikaline ja modernne ballett, paraadtants, sõjatants, charleston, akrobaatilise tantsud, kaerajaan, macarena, reilender, kankaan, cucaracha, karutants, rumba, flamenco, syrtaki, jive, teknotants, riverdance, tibutants, erootilsied tantsud, Michael Jacksoni kuulsaks tantsitud moonwalk, robottants, jenka ja paljud teised.

Etenduse kestus 90 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman