Moskva tsirkus

Kevadvaheajal rõõmustab nii lapsi kui ka täiskasvanuid Moskva Tsirkus!

Kevadel loodus tärkab ning sellega koos ärkavad ka liblikad, karud ja konnad. Et anda seda looduse elavnemist edasi ka meie külastajatele, on tsirkuse sellekordseks juhiks ebaharilik persoon – konn KVAKO. Lõbusalt ja energiliselt on just konn see, kes kevadel hakkab krooksuma ning seekord toob ta meile lisaks ka maailmatasemel tsirkuse.

Tsirkuse keelest saavad ilma tõlgita aru inimesed ükskõik, millises riigis ja kontinendil.

Moskva tsirkuse artistid on osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ning saanud mitmeid suuri auhindu. Tänasel päeval, vendade Zapašnõite juhtimisel, näevad vaatajad näiteks imelist etteastet Oleg, Viktoria, Aleksandr, Juri ja Natalja Aleksandrovaga.

Igas Suure Moskva Tsirkuse etenduses saab näha erinevates etteastetes unikaalseid trikke, professionaalset dressuuri loomadega ja huvitavaid lavastuslikke lahendusi. Eesti vaatajad näevad numbreid Aleksandrovite dünastialt: „Täispuhutud Adaadžo“, „Dresseeritud karud: Vene Troika“, „Originaalsed akrobaadid“, „Velovõimleja dresseeritud koertega“.

Juri Aleksandrov – Venemaa rahvusliku estraadi- ja tsirkusekunsti kõrgema õppe lõpetaja ja Vene teeneline artist!

Trikkide unikaalsuses on kombineeritud matt-redelid, Bachi muusika, kuumad küünlad võrklühtritel, vaimsus ja plastika, mis kõik kokkupanduna annavad kordumatu romantilise liikumise areenil ning lend lae all kutsub esile vaatajate imestuse ja imetluse igal pool maailmas. See on arusaadav igas keeles, sest nii nagu armastuses ja kunstis, ei ole ka sellele vaja tõlki.

Artistidele on antud „Hõbedase klouni“ auhind Monte Carlo festivalilt ning Gand Prix karikas Prantsusmaal, XVII rahvusvahelisel tsirkusekunsti festivalil.

Samad artistid on pannud kokku ka etteaste „Dresseeritud karud: Vene Troika“. Juri ja Natalja on suurepärased dresseerijad, kes on õppinud tundma karude käitumist ja eluviisi ning toovad välja nende intellektuaalse potentsiaali ning demonstreerivad seda erinevate selgeksõpitud trikkidega. Nende karud mitte ainult et tantsivad, lükkavad palli edasi-tagasi ja liiguvad sünkroonis kolmekesi mööda lava, vaid viivad ka edukalt kuubiku läbi labürindi ja lahendavad aritmeetilisi ülesandeid.

Aleksandrovite perekonnast on saanud suur tsirkuseedendajate pere ning tsirkusedünastia edasiviijad. Oleg, Viktoria ja Aleksandr teevad iseseisvalt tööd etteastetega „Täispuhutud Adaadžo“ ja „Originaalsed akrobaadid“. 2013 sügisel sai „Täispuhutud Adaadžo“ Pronkslõvi auhinna 14. rahvusvahelisel tsirkusefestivalil Hiinas, Uchaos.

Lisaks Aleksandrovite dünastiale tulevad Eestisse esinema veel artistid numbriga „Icariani Mängud“, samuti ka akrobaadid ja klounid.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman