Me ootasime teid pikisilmi

Teater: Vana Baskini Teater
Autor: Carole Greep
Lavastaja: Eero Spriit
sõnalavastus
Esietendu 15. juulil 2015 Lohusalu sadamas

Kunstnik Jaak Vaus
Osades Merilin Kirbits, Jekaterina Novosjolova, Anti Kobin, Taavi Tõnisson

„Me ootasime teid pikisilmi“ on prantsuse näitlejanna ja käesoleva sajandi menukaima näitekirjaniku Carole Greep`i esiknäidend, mis esietendus Pariisis 2003. aastal ja mida mängiti seal ilma vaheta 10 aastat, kokku üle 3000 korra. Ja pole ka imestada, sest tegu on tõepoolest suurepärase meelelahutusega, vaimuka komöödiaga, mis ei tohiks külmaks jätta ka napi huumorisoonega teatrikülastajat. 

Komöödia aluseks on anekdootlik lugu sellest, mis võib juhtuda, kui taskutelefoniga peetud kõne jääb kogemata kombel lõpetamata ja teise poole telefonil on valjuhääldi sisse lülitatud. Nii juhtubki, et teisele noorepoolsele abielupaarile küllasõitev noorepoolne abielupaar helistab tee pealt autost külalisi ootavale paarile, et teatada oma hilinemisest. Vastab aga automaat, ja kuna kõne jääb lõpetamata, siis kuulevad ootajad algul tahtmatult, siis aga uudishimuga autosistujate omavahelist sõnelemist ja ka küllaltki solvavaid kommentaare enda elustiili, riietumise ja isegi toiduvalmistamise kohta. Pärast kõike seda kõlavad rõõmsad jällenägemishüüatused, kaasa arvatud traditsiooniline „me ootasime teid pikisilmi“, vägagi koomiliselt. Aga see pole kaugeltki kõik – järgneb seltskondlik koosviibimine, mille koomilisust hoiab üleval vana, kuid alati töötav trikk: publik teab, aga nemad – külalised - ju ei tea! Ometi pole see pelgalt naerutamiskomöödia - nalja taga on peidus päris arvestatav sõnum. 
Lavastus on järg Vana Baskini Teatri menukomöödiale „Nädal aega kolmekesi”. Näeme jälle tegutsemas vanu armsaid sõpru Sophiet, Pauli ja Martinit ning millisteks on kujunenud nende suhted nüüd, seitse aastat hiljem, kui Paul on leidnud endale uue elukaaslase Maria.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman