Mauno saladuslik kadumine

Teater: Piip ja Tuut Teater
Autor: Ilmar Tomusk
Lavastaja: Marek Demjanov
Esietendus 12. septembril 2020 Piip ja Tuut Mängumajas

Põnevuslugu lastele

Dramatiseerija Liis Sein
Lavastaja ja produtsent Marek Demjanov
Lavakujundaja ja kostüümikunstnik Jaanus Laagriküll
Muusikaline kujundaja ja laulutekstide autor Katri Rebane
Liikumisjuht Marge Ehrenbush
Video-, visuaalsete efektide autor ja valguskujundaja Rene Topolev
Laval on Mauno rollis virtuaalne Sepo Seeman. Põnevuslugu jutustavad erinevates rollides Grete Konksi, Kristjan Poom ja Stefan Hein.
 
Lavastus väärtustab päris sõpru, päris inimesi meie kõrval ning traditsioonilisi kogemise viise: raamatute lugemist ja ette lugemist, mängimist ja loodusega koos olemist.
 
Ühel õhtupoolikul tabab Luutsniku küla ullikest Maunot koduteel salapärane viirus, mis muudab ta digitaalseks. Koolipoisid Jaagup ja Andreas juhtuvad seda pealt nägema ja Mauno satub digitaalsena nende telefoni. Poisid helistavad tuttavale raamatukogu juhatajale Õilmele ja sealt levib viirus  "Mauno" kõikide raamatukogujuhatajate telefonidesse ja raamatukogudesse. Ühtlasi digitaliseeruvad kõik lasteraamatud ja raamatukogude juhatajad. Poisid jäävad aga viirusele immuunseks, kuna neile on lapsepõlves palju raamatuid ette loetud ja nad ise on otsustanud kooli lõpuks läbi lugeda kõik küla raamatukogus olevad raamatud.

Kuni Jaagup ja Andreas lahendust otsivad, seiklevad teised tegelased internetis, erinevates portaalides, ega leia seal rahu. Poistel õnnestub politsei, kooli direktori, kooliarsti ja raamatukogu juhataja Milvi abil siiski viirus murda ning digitaliseerunud inimesed  ja raamatud internetiportaalidest tagasi päris ellu tuua.
 
Lavastus on loodud lastele, kuid kõnetab ka kogu pere ning on pühendatud digikultuuri ja eesti rahvajutu aastale (2020). 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2021
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman