Mass Hysteria

Mass Hysteria / Two-women-machine-show - Ida-Elisabeth Larsen ja Marie-Louise Stentebjerg

two-women-machine-show on projekti nimi, milles Taani koreograafid ja performance kunstnikud Ida-Elisabeth Larsen ja Marie-Louise Stentebjerg on ühendanud oma jõud. Duo on esimesest koostööst alates käsitlenud selliseid teemasid nagu masside fenomen, monokultuur, ühtlustamine (uniform), unisoon-liikumine. Nad lähtuvad oma töös peamiselt kahest vaatenurgast: koreograafilise meetodi allikmaterjaliks on live-art kontekst ning neile on omane teadlik lähenemine dueti formaadile kui omaette etenduskunsti žanrile.

two-women-machine-show lavastus põhineb koostööle nii Taani kui ka rahvusvaheliste partneritega. Sel moel ammutavad nad tööprotsessiks inspiratsiooni eripalgelistest keskkondadest, kultuuridest ja inimestest. See kannustab neid jõudma dimensioonidesse, mida nad isegi ei oskaks ette ennustada, veel vähem end sinnapoole juhtida – just seetõttu ongi see püüdlus saanud duo jaoks olulisimaks prioriteediks. Neid peetakse Kopenhaageni kunstiringkondade uue põlvkonna loojateks, kes publikut pidevalt üllatavad ja kes pidevalt avardavad praeguse aja tavaarusaamasid selle kohta, mida kujutab endast koreograafia. 2013. aastal omistas Taani Kunstifond two-women-machine-show’le topeltstipendiumi nende töö ja uurimistöö jätkamiseks, samal aastal said nad Kunstifondilt ka iga-aastase preemia lavastuse „Mass Hysteria“ eest.

Augustis 2013 esitas duo etendust „Mass Hysteria“ Bush Hartshorni kureeritud programmi „Thousand Threads“ raames Kopenhaagenis Dansehallernes. Lavastust on eri versioonides näidatud ka Bora Boral, Århusis, Kopenhaagenis „68 m2 Art Space“ saalis, Roskilde Laboratorietis ja Kopenhaageni Teaterøenis. 2014. aasta kevadel esitavad nad „Mass Hysteriat“ Norras Sandnessis, üritusel Regional Arena for Samtidsdans ja märtsis Eestis, Tallinnas Okasroosikese Lossis.

Jaanuaris 2014 tõi duo Kopenaageni Musikteateris publiku ette uue lavastuse „My Body is a Barrel of Gunpowder“ („Minu keha on püssirohutünn“). Etendus on lülitatud festivali CPH STAGE programmi, festival toimub 2014. aasta juunis Dansehallernes.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman