Macbeth

Autor: William Shakespeare
Lavastaja: Rob Ashford ja Kenneth Branagh

Shakespeare’i traagilise loo ambitsioonidest ja reetlikkusest on uues võtmes lavastanud Olivier’ ja Tony auhinna pälvinud Rob Ashford („Anna Christie“, Donmar Warehouse, „Thoroughly Modern Millie“, Broadway) ja BAFTA-ga pärjatud Kenneth Branagh, etenduse toimumispaigaks on valitud Manchesteri kirik.

Kenneth Branagh on aastaid kogunud tuntust kui üks suurepärasemaid Shakespeare’i interpreete. Tema anne kirjaniku, lavastaja ja näitlejana on rahvusvahelist äramärkimist leidnud nii laval, filmi- kui telemeedias. Branagh on ainsana pälvinud Oscari-nominatsiooni viies erinevas kategoorias. Tema eelmiseks rolliks Shakespeare’i repertuaarist oli Richard III aastal 2002, hiljuti on Branagh kehastanud ka Edmundit National Theatre’is ning Ivanovi Donmaris. 2011. a valmis Branaghi menukas komöödialavastus „The Painkiller“ kodulinna Belfasti Lyric Theatre’i tarbeks.

Alex Kingston on võitnud kriitikute südamed mitmete telerollidega, teiste seas dr Elizabeth Corday rolliga sarjas „Kiirabihaigla“ ja River Songi osatäitmisega sarjas „Doctor Who“. Endise Royal Shakespeare Company näitlejana on ta üles astunud näiteks lavastustes „Palju kära ei millestki“, „Kuningas Lear“ ja „Asjatu armuvaev“. Hiljuti võis Kingstoni näha Donmar Warehouse’is ning lavastuses „Luise Miller“. Aastal 2006 kehastas ta West Endi lavastuses „Lendas üle käopesa“ õde Ratchedit. Ka on Kingston näidelnud filmides „Tappev sõprus“ ja „ Sweet Land“.

Rob Ashford on lavastanud ja loonud koreograafiat nii siin- kui sealpool Atlandi ookeani. Ta on teinud koostööd Donmar Warehouse’, National Theatre’i ja Broadwayga. Ashford on pälvinud Lawrence Olivier’ preemia „Anna Christie“ ning nominatsioonid „Tramm nimega Iha“ ja „Paraad“ eest (Donmar Warehouse);  Tony „Thoroughly Modern Millie“ ning nominatsioonid „Evita“  ja “How to Succeed in Business Without Really Trying“ eest. Ka on  ta pälvinud Emmy koreograafia eest 81. Oscari-õhtule.


Etenduse kestus 2 tundi.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman