Müstiline õhtusöök

Autor: Nils Sakss
Lavastaja: Sander Pukk
Esietendus 11. detsembril 2015 kinos Helios

Kunstnik: Aigars Ozolinš (Läti)
Valguskunstnik: Priidu Adlas (Eesti)
Peakokk: Matti Jämsen (Soome)

"Müstiline õhtusöök" on kordumatu elamusõhtu, milles põimuvad maailmatasemel gurmeeroad ja müstiline fantaasiamaailm. Kahe tunni jooksul saab nautida hinnatud peakoka kolmekäigulist õhtusööki ning saada osaks teaduslikust eksperimendist, mis areneb otse külaliste silme all.

See õhtu toidab meeli kõrgtasemel meelelahutusega ning kõditab mõistust ootamatute pööretega, mis panevad külastaja kahtlema piiris võimatu ning võimaliku ja reaalsuse ning fantaasiamaailma vahel. Kas oled päris kindel, et kõik müüdid on üksnes väljamõeldised?

Saladuskate varjab paljusid Teise maailmasõja aegseid natsiarmee eksperimente, kuid mitte ükski neist mõistatustest pole intrigeerivam kui Die Glocke (aka The Bell). See on ülisalajane ning äärmiselt keerukas seadeldis, mida natsirežiimi heaks tegutsevad teadlased püüdsid sõja päris viimaste päevadeni töökorda seada. Ajaloolased usuvad, et "maagiline masin" pidi aitama Natsi-Saksamaa valitutel kaotust edasi lükata või seda isegi... läbi aja põgenedes vältida!

Veel paar aastat tagasi oli see kõik vaid müstiline lugu ajaloost, millele tänapäeva teadlased ja ajaloolased ei osanud leida ei selgitust ega ka fakte või tõendeid, mis lugu kinnitaksid või ümber lükkaksid. Teada oli vaid see, et masinat esitleti režiimi kõrgetele ametnikele kahel korral salajastel ja väga pidulikel õhtusöökidel.

Niisis oli tegu järjekordse müstilise episoodiga natside ajalooarhiivist – kullarongide ja teiste taoliste lugude seas. Kõnealust seadeldist ei leitud kunagi. Samuti jäi teadlastele ebaselgeks masina täpsem tööpõhimõte. Teati vaid seda, et Die Glocke oli mõnel korral kasutuses peenetel, eriti salajastel õhtusöökidel eliitohvitseridele.

Saladuse lahendas poola ajaloolane ja füüsik Pavel Rozeck, kes avastas arhiivisügavustest masina detailsed joonised ja konstrueeris Die Glocke täpse koopia. Pärast seda on ta rännanud ringi ja näidanud seda ajaloolist ja uskumatut seadeldist inimestele üle kogu maailma, pakkudes selle juurde elegantselt serveeritud ja hõrgult maitsvat õhtusööki.

"On palju seisukohti selle kohta, mida masin täpselt teeb – arvamusest, et ta suudab tekitada kvantumenergia välja, kuni arvamuseni, et tegemist on lihtsalt ühe läbikukkunud teadusliku eksperimendiga. Mina usun, et natsirežiimi eliit ja teadlased olid veendunud selle masina võimes aja piire painutada ja selline hüpotees on igatahes väärt uurimist," ütleb Pavel Rozeck. "Mida iganes Die Glocke teeb, sel on inimestele ebatavaline mõju. Ja ainus viis inimesi veenda, on lasta neil seda kogeda."

Lavastus asetab masina selle algupärasesse raamistikku – keset esmaklassilist õhtusööki. Kohal on ka Pavel Rozeck ise ja kogutud tulu läheb Die Glocke projekti edasiseks arendamiseks.

"Sel masinal on mõju, mida mõistus tõrgub uskumast – kõigil on võimalus seda kogeda! Samuti naudite tippkoka poolt valmistatud õhtusööki ja saate osa äärmiselt tähtsast teaduslikust projektist," kinnitab härra Rozeck.


Standardpaketi piletid sisaldavad:
1. Tervitusjooki       
2. Meelelahutusprogrammi (2h)   
3. Kolmekäigulist õhtusööki   
4. Magustoidu kõrvale tass kohvi või teed   

Standard+ paketi piletid sisaldavad lisaks standard piletile:       
1. Pokaali veini eel- ja pearoa kõrvale   
  
Premium paketi piletid sisaldavad lisaks standard piletile:   
1. Pokaali veini eel- ja pearoa kõrvale   
2. Parimaid kohtasid lava lähedal


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman