Lummus

Teater: Piip ja Tuut Teater
Autor: Anna Krogerus
Lavastaja: Marek Demjanov
Esietendus 19. veebruaril 2014 Piip ja Tuut Mängumajas

Tõlkija: Marek Demjanov
Kunstnik: Mae Kiviloo
Näitlejad: Haide Männamäe, Katrin Valkna, Venno Loosaar ja Toomas Tross

Lavastus „Lummus” (originaalpealkiri: „Paha laps ehk kaitsekõne süütusele”) jutustab värvikate tegelaste abil ühe puudutava ja tänapäevase loo perekonnast, õieti ühe poisi lapsepõlvest. See on tragikoomiline perepilt - lapse silmade läbi - purunevast perekonnast, iseseisvumisest ja pahalapsest.

Lavastaja Marek Demjanov: „Selles purunevas perekonnas ei ole kellelgi aega ega tahtmist võtta vastutust lapse tunnete ega tegude eest, poiss on sunnitud ise oma elu väärtused looma ja avastama, ise hakkama saama. Vanemate silmis on aga temast kujunemas tõeline „pahalaps”. See kurbnaljakas lugu on minus tekitanud palju küsimusi: Milline lapsevanem olen mina?  Kes kujundab minu  saatuse ja kas mina kujundan oma lapse saatuse? Kelle või mille „lummuses” elan mina? Milliseks on muutnud mind  lapsepõlves kogetu?  Arvatavasti, ei oleks ma siis see, kes ma olen praegu. Aga kes ma siis oleks, kas parem või halvem inimene?  Olen veendunud, et kui saaksin minna ajas tagasi, siis muudaksin küll mitmedki sündmused oma lapsepõlves olematuks!”

Anna Krogerus on Soome noorema põlvkonna üks andekamaid draamakirjanikke, kes õppis dramaturgiks Tampere Ülikoolis. Aastal 2002 omandas samal alal magistrikraadi Helsinki Kunstiakadeemias. Ta on kirjutanud kümmekond lavateksti, millest enamus on ka lavastatud erinevates Soome teatrites. „Paha laps ehk kaitsekõne süütusele” tõlgiti muuhulgas inglise keelde ning Soome Kajaani teater mängis seda ka suure menuga  möödunud augustikuus Edinburgh Fringe Festival´il. Lavastus on mõeldud neile, kes tunnevad, et on täiskasvanud.


Noppeid näitekirjaniku ja lavaloo kohta:
http://www.dramacorner.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=53

http://www.jyvaskyla.fi/ykkonen/2011/1030

http://www.kansanuutiset.fi/kulttuuri/kulttuuriuutiset/2679406/lapsen-kokemus-on-keskiossa-krogeruksen-uutuusnaytelmassa


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman