Loomise mõnu

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Esietendus 1. märtsil 2010 Kumu auditooriumis

Tantsukunst Kumus
Muusika: Monika Mattiesen
Libreto: Hasso Krull
Koreograaf–lavastaja: Mari Mägi
Kunstnik: Reet Aus
Helikujundus ja live–elektroonika: Margo Kõlar, Tammo Sumera
Tehnilised lahendused: Vello Vaher

Kaastegevad Tallinna Ülikooli Kunstide instituudi koreograafia osakonna tantsijad
Peaosades: Iris Oja, Mait Malmsten

Küberstuudio multimeediaooper on sündinud Hasso Krulli eepose "Meeter ja Demeeter" ning essee "Loomise mõnu ja kiri" ainetel. Erilaadseid kosmogooniaid ja veeuputusega seotud tekst inspireeris siduma muusika-, tantsu- ja sõnateatrit, millele lisandub laval valgus- ja videokunst.
Nii lavastuslikes kui lavakujunduslikes vahendites ja ideestikus toetub lavastus visuaal-füüsilisele teatrile. Jumalanna kehtestab ennast staatilisel vertikaalteljel kandes suurt vesikirbujalgset seelikut, mida kasutatakse ka video projetseerimispinnana. Triksteri pärusmaa on seinad, millel ta areal technique põhiselt mängib gravitatsiooniga ning läbi oma keha positsioneerimise ruumis seab küsimärgi alla meile harjumuspärase maailma füüsikaseadused. Lae all rippuvates lootekottides ühtse kehana figureerivad tantsijad teevad läbi arengu unelevast sültjast massist meelte avanemise ning jäsemete kasutamiseni. Tehnikatest kasutatakse flygrossingut, BMC neuroloogiliste mustrite arengut, kontaktimprovisatsiooni ning grupiakrobaatikat.

Kestus: 60 minutit

NB! "Loomise mõnu" 2. märtsi etendusega tähistatakse ühtlasi Küberstuudio 10. sünnipäeva ning lisaks multimeediaooperile tulevad esiettekandele Mirjam Tally ja Erkki-Sven Tüüri elektroakustilised teosed flöödile ja kammerorkestrile. Küberstuudioga on laval koos Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost.

Pilet Piletilevist


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman