Lolla

Teater: Emajõe Suveteater & Karlova Teater
Autor: Helen Rekkor
Lavastaja: Helen Rekkor
lastelavastus
Esietendus 26. mail 2010 Laulupeomuuseumi siseõues

Mängivad: Mairi Jõgi, Kati Ong ja Rauno Kaibiainen.

"Lolla" on lugu eestlaste Koidulauliku enamusele kõige tundmatumast, kuid inimese kujunemise seisukohalt ometigi kõige olulisemast  ajast – tema lapsepõlvest. Saame teada, kuidas kujunes väikesest tüdrukust, keda kutsuti Lollaks, eestlaste ärkamisaja ja kultuuriloo üks olulisem tegelane.

Lugu saab alguse Lolla elu esimesest suursündmusest – Jannsenite pere kolimisest maalt linna, Vändrast Pärnusse. Lolla peab oma noorema õega, kellega nad erinevad nagu öö ja päev, kantseldama oma kahte väikevenda ja aitama ema köögis, kuigi ta parema meelega loeks raamatuid. Isa Voldemari käest saab ta koolitarkust ja õpib tundma eesti keelt. Kuna Lolla ema on sakslane, oli ka tema esimene ja kodune keel saksa keel. Lolla aga avastab suurtele raskustele vaatamata eesti keele võlud.

Pärnus läheb Lolla kooli, kus muidu läheks väga hästi, kui poleks vene keelt, millega Lollal on raskusi. Siin sünnivad esimesed sõprussuhted, mis ärahellitatud ja jõukast perest pärit sõbranna tõttu ka kohe proovile pannakse.

Lavastus toob lastele ja noortele lähemale kirjandusõpikutest tuntud ikooni. Postamendikuju ärkab ellu ja lapsed saavad kaasa elada nende endavanusele Lydia Koidulale, tunda tema rõõme ja muresid, avastada koos temaga eesti keele rikkusi, saades ühtlasi ettekujutuse tolleaegsest eluolust ja tutvudes ajalooga.

Piletid Piletilevist.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman