Linnafestival UIT 2016: Tense In Sense

Autor: Karolina Žernytė
Lavastaja: Karolina Žernytė

Kui James Joyce ütles, et „Kunst on mõistliku ja mõistetava ohverdamine maitseka lõpptulemuse nimel“, siis Theatre of Senses (Leedu) lükkab selle väite naudinguga ümber. Toetudes omaenese kogemustele ja inspiratsioonile, mis saadakse ümbritsevast keskkonnast, loob trupp improvisatsioonikava, katsetades näiteks kontakttantsu, elava muusika ja objektiteatri võtetega. Vaatajais äratatakse lihtsad kuid soojad (lapsepõlve)mälestused, et jõuda üheskoos meeltepõhisesse oleviku ja mineviku kohtumispunkti.

„Tense in Sense“ etendub Aardla tänaval asuvas raudteeäärses Tartu Skatehallis, kuhu ekstreemspordikaugetel ehk tavaliselt asja pole, kuid mida tasub siiski mõnusa atmosfääri ja peateest kõrvale jääva asukoha tõttu uudistada.

Etendus kestab umbes tund aega.
Keel ei ole takistuseks.
Linnafestival UIT kodulehekülg: www.uit.ee
---
Vilniuses tegutseva Theatre Of Senses eestvedajaks ja loominguliseks juhiks on Karolina Žernytė. Teatri püsitrupp koosneb seitsmest noorest professionaalsest eri taustaga etendajast (nukunäitleja, tekstiilikunstnik, kontaktimprovisatsiooni spetsialist, stsenograaf, muusik, filosoof ja lavastaja). Theatre Of Senses aluseks on aistingutele keskenduv loomingumeetod, mille eesmärgiks on pakkuda vaatajatele kogemust, mis erineks tavapärasest nägemispõhisest teatrielamusest. Selleks, et teemaga süvitsi minna, teeb Theatre Of Senses pidevat koostööd Leedu Pimedateühinguga.

Ehkki Theatre Of Senses asutati alles 2015. aasta suvel, on Karolina Žernytė meelteteatri žanriga katsetanud alates 2010. aastast, mil ta oli veel näite- ja nukukunsti eriala üliõpilane Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias. Tema esimene lavastus “Mesilase lood kuuendale meelele” etendus ka Tallinn Treffi programmis. Teine lavastus “Mai öö” etendus Moskva Nukuteatris ja nomineeriti Kuldse Maski auhinnale. Kolmanda lavastuse “Kivi, vesi, astel” eest pälvis Žernytė Leedu kõige innovatiivsema teatrilooja aunimetuse.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman