Liikumise töötuba: Queer Feel Vogue & Drag

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Rene Köster

Queer Feel on liikumise töötuba, kus lisaks tantsulisele liikumisele toimub ka avatud jam sessioon ja vestlus, mille fookuspunktiks on queer-kultuur. Täpsemalt maandume töötoas just vogue’i ja dragi aladel. Räägime, proovime, katsetame erinevaid voguing elemente ja kategooriaid nagu Runway, Vogue Fem, Sex Siren, Face ja ühendame neid drag-maailmaga – võimalik, et jõuame ka väikese lip-sync performance’i kõik koos teha!

Töötuppa on oodatud absoluutselt kõik avameelsed liikumishuvilised ja queer-kultuuri entusiastid, seega ära pelga, kui see on sinu esimene kokkupuude tantsutunniga! Idee on pakkuda turvalist ja inspireerivat ruumi inimestele, kes soovivad koos harjutada, midagi uut õppida ja niisama oma ilu, andekuse ja seksuaalsusega taas kokku saada.

Päeva esimene pool on pigem füüsiline/tantsuline ning teises osas toimub avatud vestlus, mille teemadeks queer-kultuuri ajalugu ja hetkeseis nii välismaal kui Eestis. Räägime pisut taustainfot vogue-drag- ja queer-klubikultuuri kohta ning asjatundjate isiklikest kogemustest.

Töötuba ja vestlust viib läbi Rene Köster, kes on olnud osa Eesti tantsumaastikust juba aastast 2005, kui ta hakkas õpetama Prodance tantsukeskuses ja oli ka osaliselt selle kunstilise juhtimise taga. Selle kõrvalt tutvus ka väga noores eas klubi- ja LGBTQ kultuuriga ning on siiani nendes kogukondades aktiivne tegija. Olgu siis läbi performance-kunsti, tantsu, DJ tööde, muusika produktsiooni või ürituskorraludse – kõik see on vorminud tema seost loomingulise protsessiga ja lükanud suunda, kus ei karda mängida seksuaalsuse, soolisuse ja klubikultuuri tumedama poolega. Palju sellest seostub ja tuleneb just vogue- ja dragkultuurist, ent ka klubimuusikast, fetish ja dark room maailmast ning club-kid esteetikast.

Töötoa hind:
ülekandega 24€
koha peal tasudes 30€
täpsem info registreerimisvormis: https://goo.gl/forms/viyVPfco8Wn52VRK2 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman