Liikumise lood

Autor: Barbara Lehtna
Lavastaja: Barbara Lehtna

Projektigruppi kuuluvad Terje Tamm, Kaido Torn, Kaspar Kast, Laura Jamsja ja Anu Juurma-Saks

Ränne ehk migratsioon (ka rändamine) on püsiv elukoha vahetus. Rännet mõistetakse üldiselt kui inimeste füüsilist liikumist ühelt alalt teisele, mõnikord üle pikkade distantside või suurtes gruppides. / Vikipeedia

Me rändame palju. Küll odavate lennupiletidega sooja päikese alla, küll laevaga üle vee tööle, küll maalt linna ja linnast maale. Me läheme ära ja võib-olla... kui hästi läheb, tuleme tagasi. Meist räägitakse palju – küll ajalehtedes, esseedes ja teadustöödes. Meid intervjueeritakse ja küsitakse, et mis tunne on, kus on meie kodu ja kellena end määratleme? Me oleme oma aja nähtus – nii nad ütlevad. 

Oluliselt vähem räägitakse aga neist teistest. Nendest, kes meist maha jäävad. Jääjad. Me kutsume neid jääjateks. Jääjad ootavad ja lakkavad ootamast. Tihti jääme me neile võõraks ja kui see juba kord juhtunud on, on omaks saamine raske. Nende hulgas on emasid ja on isasid, on naisi ja on lapsi, on sõpru. On neid, kes on mulla all ja kes vaikselt ilma meieta puudeks kasvavad. 

------------------------------------------------------------------------------------------
„Liikumise lood“ on urbanistlik linnainstallatsioon, mis baseerub ütlusel, et igal eestlasel on keegi, kes on ära läinud. Installatsioon koosneb 13st linnaruumi paigutatud valgustatud inimkujust, mis edastavad intervjuusid, mis on tehtud tavaliste Eesti inimestega. Need on minemise ja jäämise lood, need on liikumise lood.

Toetajad: Pärnu Linn, Vaba Lava, Eskaro, Espak, Balsnack
Aitäh: Inimesed, kes jagasid oma liikumise ja paigale jäämise lugusid

Etendused: 17. märts - Vaba Lava teatrikeskuse ees (Telliskivi 60A), 18. märts - Pärnu linnaruum (Jaansoni raja kesklinna poolne algus) - mõlemad etendused algavad kell 20.00 ja on TASUTA


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman