LiikumisSESOON: Miksitud traditsioon. Simon Mayer

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Simon Mayer
9.01.2017

Töötoa keskmes on Alpide piirkonnast pärit traditsiooniline Schuhplatteri tants, mis on, kuid ei peaks enam kuuluma üksnes meeste pärusmaale. Kuidas me saame seda muuta? Me õpime töötoas küll traditsioonilist Schuhplatteri tantsu, kuid  rikastame seda sarnaste komponentidega nagu keha- ja helirütmidega, kaasaegse tantsuga, improvisatsiooni ja rituaalidega. Samas hoiame alles grupitunnetuse ja folktantsule omase lusti. Kuid see ei ole veel kõik, sest lisaks Schuhplatteri tantsule eksperimenteerime joodeldamise, traditsiooniliste plaksutamisrütmide (Paschen) ja piitsalöökidega. Töötoas saavad kokku tehnika, rituaalsus ja vaimu tervendav spirituaalsus. 

 

Töötuba on mõeldud erineva lava-ja esinemiskogemusega inimestele, kes soovivad arendada oma liikumisväljendust kaasaegse ja traditsioonilise tantsu elementide omavahelisel miksimisel. 

Registreerimine siit https://goo.gl/forms/D11YqMUquecRdPBh1

 

Simon Mayer, etendaja, tantsija, koreograaf ja muusik, on sündinud 1984. aastal Austrias. Ta on õppinud Viini Rahvuslikus Ooperi- ja Balletikoolis ning P.A.R.T.S.-is ning olnud ka Viini Rahvusliku Ooperi- ja Balletiteatri liige. Tantsijana ja koreograafina on ta teinud koostööd erinevate loojatega: Anne Teresa de Keersmaeker / ROSAS (“The Song”), Wim Vandekeybus (“Frisking”) ja Zita Swoon. Ta on festivali SPIEL kunstiline juht. Tema loomingus on soolosid, duette ja ka grupitöid. Vaba Lava kuraatoriprogrammis on tema lavastus “Sissy pojad”.

 

Simon Mayeri “Miksitud traditsioon” toimub tänu Sõltumatu Tantsu Lava, Vaba Lava teatrikeskuse, Kultuurkapitali ja INTPA koostööle ja toetusele.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman