Lenduri unenägu

Esietendus 11. detsembril 2010 Kultuuritehase Polymeri mustas saalis

Crew: Hannes Aasamets, Henri Hütt, Veronika Vallimäe, Einike Leppik, Liisalotte Elme, Raido Mägi
Flight control: Andreas W, Erik Alalooga, Hans-Gunther Lock.

Räägitakse, et Mehhiko õhujõududes teenis kunagi hävituslenduslendur Gustabo Alvarez, kes oli kuulus selle poolest, et ta lendas ainult magades. Tema unenägu oli alati selle maastiku täpne kaart, mille kohal ta lendas. Vaenlased kartsid teda, nad ei tahtnud temaga õhus kohtuda, sest oli teada juhtumeid, kui tema lennuk asus korraga kahes kohas. Omade hulgas aga kardeti, mis võiks juhtuda siis, kui Gustabo Alvarez lennu ajal üles peaks ärkama. Seda siiski ei juhtunud.

Kahjuks on väga vähe teada Gustabo elust väljaspool lennukikabiini. Kas võis olla, et vahel magas ta siiski ka oma kodus? Mida ta siis unes nägi? Kuni viimase ajani puudusid selle kohta igasugused andmed. Hiljaaegu aga vilksatas ühe lennundusajakirja varia-rubriigist läbi teade, et kohalik mööbelsepp Jorge Luis B. olevad talle parandamiseks toodud kiiktooli käetoest leidnud märkmed, mis võivad kuuluda aastal 1987 oma kodust teadmata suunas lahkunud Gustabo Alvarezile. Märkmed koosnevad peamiselt unenägude kirjeldustest ja mitte üheski neist ei mainita kaarti, küll aga on suur osa üleskirjutatust kuidagi seotud lendamisega.

Pärast märkmetega tutvumist otsustasime visualiseerida mõned juhuslikud kohad. Me pole algsest tekstist kuigi täpselt kinni pidanud, sest unenägu muutub juba temast rääkimisel, ammugi siis üleskirjutamisel. Me lihtsalt proovime näha Gustabo und mõnest kohast uuesti. Me ei tea isegi, kas need üldse on Gustabo uned. Võib-olla kuuluvad need siiski ainult meile. Ka sel juhul pole juhtunud midagi parandamatult halba. Me magame ja näeme und Gustabo Alvarezi lennuki armatuurlauast, helendavatest nuppudest, juhtkangidest ja silmad kinni lendamisest.
Magage rahulikult, magada jääb veel 45 minutit.

Kultuuritehas Polymer
Ülase 16/Madara 22
Tallinn


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman