Lembitu - kuningas ilma kuningriigita

Autor: Urmas Lennuk
Lavastaja: Peep Maasik
Esietendus 17. augustil 2017 Lõhavere linnamäel Suure-Jaani vallas Viljandimaal

Ajaloolis-eepline suur suvelavastus

Lavastaja assistent ja lavavõitluse juhendaja Jaanika Tammaru
Helilooja Kaarel Kuusk
Kunstnik Peep Maasik
Kostüümikunstnik Lea Tolberg
Grimmikunstnik Margit Lepla
Visuaal- ja videokunstnik Carmen Seljamaa
Valguskunstnik Mari-Riin Villemsoo
Rekvisiitor Eero Ehala
Helitehnik Sten Arvi
Valgustehnik Kristo Kuusik
Idee autor Tambet Sova

Mängivad Ott Kartau, Karol Kuntsel, Vallo Kirs, Silver Kaljula, Karl Laumets, Jürgen Gansen, Tanel Ting, Ragne Veensalu, Rauno Kaibiainen, Artur Linnus, Jaune Kimmel, Kristjan Lüüs, Grete Jürgenson, Märten Matsu, Elar Vahter, Ulrika Tolberg, Andri Arula & üle viiekümne võitleja. 

"Kas Sina kannad endas minu vaimu, minu vabadusihalust? Kas Sina oled valmis ära andma oma vara, oma elu nii nagu seda olid sunnitud tegema minu järeltulijad ja Sinu vanavanemad vabadussõjas. Oled sa kinni oma heaolus ja oled nõus maha salgama mind Lembitut, et olla osake maailmast oma pisikese varanduse otsas."

Lembitu pole lihtsalt nimi. Ta on mõte. Idee – mis sillutab teed parema homse suunas. Lembitu on nagu perearst või kooliõpetaja, kes teab – selleks, et sul homme saaks parem, tuleb täna alla neelata nii mõnigi mõru pill ja tuleb pähe õppida nii mõnigi mõttetu võrrand. Et aga homne parem saaks.

Urmas Lennuki kirjutatud "Lembitu - kuningas ilma kuningriigita" on ajaloolis-eepiline suur suvelavastus 800 aastat tagasi toimunud Madisepäeva lahingust. See ajalooline lavastus räägib eestlaste kokku kutsumisest, mida võime nimetada eestluse üheks pidepunktiks. Kas ka kaotus võib olla võit? Kuigi Madisepäeva lahing lõppes kaotusega, andis see eestlastele vaimu vastu pidada, et hoida oma rahvust.

Ükskord me võidame niikuinii, aga kas meie oskame võitu hoida? Lihtsam on ju vastu seista mineviku ohtudele kui ära tunda tänapäeva salakavalust?
#Lembituontulekul

Urmas Lennuk on eesti näitekirjanik ja dramaturg. Ta on töötanud Rakvere teatri lavastaja ja kirjandusala juhatajana, Vanemuise teatris draamajuhina ning EMTA Kõrgema Lavakunstikooli dramaturgia õppejõuna. Lennuk on Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluse kahekordne võitja.

Etenduse pikkus 3 tundi ühes vaheajaga.
3 tundi enne etenduse algust avatakse muinasaegsed tegevused kogu perele.

Tegemist on EV100 KINGITUSEGA!

Korraldaja MTÜ Temufi


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman