Lahvka

Autor: Jan Rahman
Lavastaja: Tarmo Tagamets
sõnalavastus
Esietendus 24. juulil 2015 Pääsna külas, Räpina vallas

Käsikiri JAN RAHMAN
Lavastaja TARMO TAGAMETS (Rakvere Teater)
Lavastaja assistent SIIM SAREAL
Kunstnik RIINA VANHANEN
Musikaline kujundaja IMRE ÕUNAPUU (Rakvere Teater)
Dekoratsioonid: Sergei Mestiljainen, Vello Rannaste

Osatäitjad: Maive Käos, Agu Trolla, Tõnu Zernask, Vello Oper, Helje Põvvat, Tiia Kokman-Konsap, Tambet Krasnov, Siim Sareal, Liili Saar, Elina Apsolon, Ülo Kivisild, Juulia Paulson, Lenna Võikar, Maarja-Lill Mahlakas, Hanna Mathiesen, Robin-Sulev Mahlakas, Tormi Trumsi, Olar Tuuling Külalisena VÄINO PUURA

Vana Võrumaa, tänapäev. Uhke, UNESCO kirjadega suitsusaun on köetud, inimesed istuvad laval ja võtavad mõnusat leili. Nii, esimene leil on võetud, nüüd vutt-vutt eesruumi jahtuma. Inimesed istuvad, haaravad tahvelarvutid pihku ja lähevad Facebooki. Järgneb istujate omavaheline feisspukivestlus: õu küll on hea leil ;) sa seda videot nägid, 230 laiki, pane ka jne. Väikestviisi jõuab vestlus selleni, et saunajoogid jäid ostmata. Ei ole viga, teeme tellimuse, kuller toob kohale. Kibekähku on tellimus tehtud ja saadud kinnitus: kuller jõuab 15 minuti pärast kohale.

Tänapäeva hajudes jõuame aega, mil autopood käis korra nädalas. Autopoest sai nädala leiva ja muu vajaliku. Ja kuigi saadav kaup oli eluliselt vajalik, oli autopoe ootamisel ja autopoes käimisel ka sotsiaalne funktsioon: võib koguni öelda, et autopood asendas külainimese jaoks tänaseid suhtlusportaale, sh Facebooki. Selle vahega vaid, et suhtlus käis siis ikka näost näkku.

Näidend „Lahvka“ tuletab meelde tänaseks peaaegu kadunud autopoes käimist. Värvikate tegelastega humoorikas lugu keskendubki inimeste omavahelisele suhtlemisele: kes, mida ja kuidas ütleb ning mida ja kuidas ütlemata jätab. Kuidas sõltub julgusest (silmast silma) suhelda inimeste elusaatus. Ning kummas maailmas on ikka lihtsam ellu ja inimeseks jääda: kas selles, kus korra nädalas vajalikke kaupu saada on suur rõõm, või selles, kus 15 minutit kullerit oodata on tohutult pikk piin.

Korraldajad MTÜ Ruusa Kultuuri- ja noorteühing ning Ruusa Näitemängu seltsing.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman