Ladu

Teater: Ugala Teater
Autor: Arto Salminen
Lavastaja: Taago Tubin
sõnalavastus
Esietendus 2. novembril 2012 suures saalis

Originaali pealkiri "Varasto", tõlkijad Ülev Aaloe ja Viive Taro
Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Taago Tubin 
Kunstnik: Jaanus Laagriküll

Mängivad: Tanel Ingi, Aarne Soro, Raivo E. Tamm (külalisena), Kata-Riina Luide, Andres Tabun, Janek Vadi, Luule Komissarov, Martin Mill, Gennadi Gorjajev.

Lugu leiab aset ühes ehitusmaterjalide kaupluse laos, kus süsimust huumor heidab valgust majandusredeli alumisel pulgal olijate ellujäämisstrateegiatele. Nende inimeste viisiks on olla sõnades karm ja otseütlev, sest muidu nad mureneksid. Oma saatuse pilkamine aitab neil elus püsida; kui häbistada ennast ise, võetakse teistelt võimalus seda teha.

Peategelasteks on kaks laomeest, kes elule erilisi pretensioone ei esita. Üks neist, Rousku, ei suuda näruse palgaga oma vajadusi rahuldada ja parseldab laokaupu salaja endisele kommunistile Jylhäkorppile. Poe omanikus tärkavad kahtlused ja ta hakkab asja uurima. Samal ajal teatab üks müüja, kellega Rouskul on suhe, et ootab last ja mehe vaba poissmeheelu on hädaohus. Kas Rousku sunnitakse alla andma ja oma ellusuhtumist muutma?

Selle loo kangelased ei jäta ükskõikseks – nad on haledad ja naljakad, aga väga inimlikud. "Ladu" on terane, mahlaka keeletunnetusega, heaoluühiskonna olemuslikke nõrkusi puudutav lugu "väikesest inimesest".

"Sa oled laos koos miljoni teisega. See on odava kraami ladu. See on niisuguse kraami ladu, millel ei ole kohe ostjat. Proovi poiss end värske hoida."

* Arto Salminen (1959–2005) oli üks uuema aja hinnatumaid soome kirjanikke. Tema fookus oli suunatud heaoluühiskonna varjukülgedele ja sotsiaalselt vähemkindlustatud inimeste võimalustele. "Ladu", mis näidendina tugineb tema samanimelisele romaanile, esietendus 2005. aastal Soome Rahvusteatris ja esilinastus 2011. aastal ka filmina.

NB! Etendusel suitsetatakse.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman