Läbi klaasi

Teater: Ugala Teater
Autor: Mats Traat
Lavastaja: Priit Pedajas
Esietendus 6. augustil 2011 Meleski vanas klaasivabrikus

Kunstnik: Liina Unt
Osades: Aarne Soro, Martin Mill, Andres Oja, Janek Vadi, Tarvo Vridolin, Arvo Raimo, Peeter Jürgens, Meelis Rämmeld, Triinu Meriste, Carita Vaikjärv, Kadri Lepp, Kata-Riina Luide

Klaasimeister vaatab peeglisse ja talle vaatavad vastu mitme põlvkonna klaasimeistrite silmad ja lood. Kas ta näeb minevikku läbi selge klaasi või on aeg klaasile jätnud oma jäljed? Ta näeb lugusid, mis on sündinud Meleski klaasivabrikus hõõgunud klaasiahjude paistel nende inimestega, kes on seal elanud ja töötanud.

Nõnda kui klaasimeister vormib kauniks vaasiks tulikuuma klaasmuna piibu otsas, muudab ajaratas saatusi ja vormib elukäike. Need lood vajavad rääkimist, sest neid seob usk, lootus ja armastus läbi erinevate elusaatuste ja ... klaasi. Neid lugusid oskab jutustada vaid klaasimeister, sest tema kunst ja oskused loovad klaasi nii sillerdavalt läbipaistvaks, et sellest on võimalik läbi vaadata nii mineviku kui ka oleviku poole. Aga kas ta näeb ka tulevikku?

Ugala suvelavastus toimub sel suvel põneva ajalooga kaunis kohas - Meleski vanas klaasivabrikus.
1792.  aastal asutatud Meleskit tuntakse Eesti pikima ajalooga klaasivabriku asukohana. 19. sajandil oli Meleski klaasivabrik konkurentsitult Baltikumi suurim ja terves Vene impeeriumis oli vaid Rjazani klaasivabrik, mis konkureeris Meleskiga suurima Vene klaasitehase tiitli pärast. Meleski Klaasivabrik suleti lõplikult 90-ndate alguses.

Sel suvel ärkavad vana vabriku lood Mats Traadi sule läbi taas ellu. Äsja nii Jaan Krossi kui ka Eduard Vilde preemia pälvinud Mats Traat kirjutas sel talvel täiesti uue näidendi „Läbi klaasi" spetsiaalselt Ugala suvelavastuseks.
Lavastusele teeb kunstnikutöö Liina Unt.

Praegu rajatakse Klaasivabriku hoonetesse kultuurikeskust Meleski Kultuurivabrik. Meleski klaasivabriku asukohta vaata siit!

Viljandi Vabaduse platsilt hakkab etendusepäevadel väljuma eribuss, mis soovijad Meleskisse ja tagasi sõidutab. Väljasõit on kell 17.30 ja edasi - tagasi pilet maksab 3 eurot. Bussipileteid saab eelnevalt osta Ugala kassast.

 

Pileti hind 15 eurot, kohapeal 20 eurot.

Lastele kuni 10 eluaastat sissepääs tasuta.

 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman