Kummitus masinas

Teater: Von Krahli Teater
Lavastaja: Mart Koldits
sõnalavastus

"Kummitus masinas" on Mart Kolditsa ja Lavakunstikooli XXIV lennu ühistöö.

Lavastaja: "Hirm on alati olnud üks peamistest vahenditest, millega võim, meedia,  majandus, kultuur inimest valitseb. Seda võib teha veel teine inimene või teatud vaatepunktist ka inimene ise. Hirm teeb nõrgaks ja paneb kannatama. Hirm võib kogu elu muuta õuduseks või elavaks suremiseks. Kuid hoolimata sellest - ja just hirmu tõttu - ei muuda inimesed oma elu. Õigemini ei näe üldse mingit võimalustki seda teha, sest hirm on pimestav. Tihti isegi nii pimestav, et ei saada arugi, et käitutakse hirmu ajel. Mõne inimese paneb hirm võitlema, mõne alla andma, mõne halvab täielikult.
Mida me siis ikkagi kardame, millised on mehhanismid, mis panevad hirmu meie sees toimima, mis kuradi asi see hirm üldse on ja kust ta tuleb? Need on teemad, millest proovides lähtume, inspiratsiooniallikaks on trupiliikmete unenäod.
Pealkiri "Kummitus masinas" on tsitaat filosoofia-ajaloost. Inglise filosoof Gilbert Ryle nimetas nõnda kartesiaanlikus dualismis sisalduvat isikukäsitust, mis jagab inimisiksuse kaheks eraldi substantsiks ehk kehaks ja vaimuks s.t. Ryle’i iroonia järgi masinaks ja kummituseks masinas."

Masinaid ja kummitusi uurivad: Mait Joorits, Mikk Jürjens, Lauri Kaldoja, Marta Laan, Roland Laos, Marko Leht, Kertu Moppel, Jekaterina Nikolajeva, Liis Proode, Liisa Pulk, Artur Tedremägi, Jüri Tiidus, Mihkel Tikerpalu, Hendrik Toompere, Kristjan Üksküla, Sandra Üksküla

Muusikaline kujundaja: Renzo Van Steenbergen (Holland)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman