Kuldne Mask Eestis 2013: Dehli tants

Autor: Ivan Võrõpajev
Lavastaja: Dmitri Volkostrelov
Peterburi Noorsooteater

Lavastaja: Dmitri Volkostrelov
Kunstnik: Ksenia Peretruhina
Näitlejad: Aljona Bondartšuk, Alisa Zolotkova, Aleksandra Ladõgina, Andrei Slepuhin, Maria Sosnjakova, Ivan Strjuk, Tatjana Tkatš, Adelina Tšervjakova, Nadežda Šumilova
Etendus kestab 1 tund 30 minutit ilma vaheajata

Peterburi Noorsooteatris on selle lavale seadnud noor lavastaja Dmitri Volkostrelov, nimeka teatrikorüfee Lev Dodini õpilane. Sellel aastal sai ta tandemis kunstnik Ksenia Peretruhhinaga „Kuldse Maski" eriauhinna laureaadiks.

Ka „Delhi tants", mida Tallinna vaatajad näevad selle aasta oktoobris teatri NO99 laval, on lavastaja Volkostrelovi ja kunstnik Peretruhhina ühine töö. Näidendi tekst koosneb seitsmest erinevast pildist, mida seob tegevuspaik ja „Delhi" tantsu välja mõelnud tantsijanna lugu. 
Tegevus toimub tavalises linnahaiglas, kus kangelased kohtuvad, armastavad, kaotavad oma lähedasi ning püüavad leida harmoonia, rahu ja armastust. Võrõpajevi seitse lugu on näidendis koondatud üheks ja samaks situatsiooniks, vahelduvad ainult süžeede üksikasjad ja pisidetailid dekoratsioonides. Fookuses on kavalalt planeeritud mänguväli, mis jätab publikule peadpööritava mulje. Stiilne, valge, külmalt kaugusesse asetatud lavakujundus jagab saali kaheks – vaataja peab valima kahe vastastikku asuva paviljoniga eraldatud maailma vahel. Tegevus toimub nendes paviljonides, vaheldumisi ja erinevatel pooltel. Vaataja näeb tegevust kas näitlejate otseses esituses või videoprojektsiooni kaudu seda, mis toimub vaateväljast väljas.

Lavastus esietendus eelmise aasta keskel, pisut enne seda, kui ka väljaspool Venemaad hästi tuntud kaasaegse vene dramaturg Ivan Võrõpajev tegi samanimelise filmi ja esitles seda Rooma festivalil „Cinema XXI".

Autor ja lavastuse looja on kaasaegsel teatrimaastikul märgilised tegelased, otsides kunstiavangardis esteetilisi, kunstilisi ja ideelisi algeid. Sellesse orbiiti tõusis tänu nende tööle ka Peterburi Noorsooteater, teater, mis oma nivoo poolest (lasteteater) peaks justkui kuuluma traditsioonilise teatrikunsti leeri.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman