Kuldne Mask Eestis: Wonderland-80

Autor: Sergei Dovlatov, Lewis Carroll
Lavastaja: Konstantin Bogomolov

O. Tabakovi Teater (Moskva)
Lavakujundus ja kostüümid: Larissa Lomakina

„Kuldse Maski 2011" preemia nominent - draamateatri parim väikevormi lavastus; parim lavastajatöö - lavastaja Konstantin Bogomolov; parim meesosa - Dmitri Kulitškov; parim kunstnikutöö - Larissa Lomakina.

Näitlejad: Dmitri Kulitškov, Olesja Lenskaja, Aljona Lapteva, Vjatšeslav Tšepurtšenko, Roza Hairullina, Andrei Fomin, Svetlana Žilenko, Jana Sekste, Aleksei Zolotnitski, Pavel Iljin, Aleksei Komaško, Aleksei Usoltsev, Anna Tšipovskaja

Selles lavastuses ühendas lavastaja Konstantin Bogomolov esmapilgul täiesti ühendamatud ja erinevad teosed: Sergei Dovlatovi autobiograafilise „Looduskaitseala" ja Lewise Carrolli muinasjutud.
Hämmastaval moel meenutavad stagnaaja nõukogude olustiku inimesed ja nähtused meile L. Carrolli muinasjuttude tegelasi ja lugusid. Dovlatovi jutustuse süžee on lahatud osadeks. Bogomolovi tõlgenduses puudub süžee, nagu see puudub ka L. Carrollil, sest seisev aeg ei eelda lineaarset jutustust. Koputajad jäävadki koputama, mehelikud ettekandjad jäävadki räuskama, kaadrite osakonna töötajad jäävadki vaevlema, saamata tunda meheõrnusi, looduskaitseala ülemus jääbki Puškinit armastama, kuni läheb oma armastusest siniseks. Kübaramees ja Märtsijänes jäävadki teed...jooma. Nagu L. Carrolli raamatus, nii on ka Bogomolovi lavastuses kõik muutused võimalikud. Bogomolovi anne on sarkastiline, halastamatu, ta ei kaldu lüürikasse ega sentimentidesse. „Wonderland-80" ehk stagnaaja epohh on tema poolt otsustavalt ja tagasipöördumatult deromantiseeritud. Ja „Tabakerka" suurepärased näitlejad deromantiseerivad seda innustunult.
Ajalehest „Izvestija"

Etendus kestab 2 tundi 40 minutit ühe vaheajaga


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman