Kuldne Mask Eestis: Vii

Autor: Nikolai Gogol
Lavastaja: Ruslan Kudašov

Kunstnikud Alevtina Torik ja Andrei Zaporožski 
Valguskunstnik Gleb Filštinski
Muusikaline kujundus Vladimir Bõtškovski
Koreograafia Irina Ljahhovskaja
Projekti direktor Aleksandr Kalinin
Näitlejad: Denis Pjanov, Boriss Matvejev, Aleksandr Kuprijanov, Pjotr Vassiljev, Ivan Solntsev
Etendus kestab 1 tund 50 minutit
16+
Preemia „Kuldne Mask 2007" nominatsioonid: „Parim nukuteatrilavastus", „Parim lavastajatöö", „Parim kunstnikutöö", „Parim näitlejatöö" (Denis Pjanov).
NB! Sillamäe etendused vene keeles ilma sünkroontõlketa.

„Ossam-tossam" on N. V. Gogoli müstilise proosateose järgi loodud lavastust läbiv refrään, Sankt-Peterburi noore lavastaja Ruslan Kudašovi esimene töö legendaarses Suures Nukuteatris, mille kunstiliseks juhiks ta hiljuti tõusis. 
„Vii" on jube lavastus, kus tegevust juhivad kogu aeg maske vahetavad kuradid, otsustades viia läbi eksperimendi tavalise inimhingega. Lavalaudade vahelt läbi paistev tulekuma jätab mulje kuristikust (peaaegu sarnane sõna sõnaga „kuradid"), Homa Brut (Denis Pjanov) ei saa aga kuidagi lõpuni loetud hingepalvet surnud panikese pärast, ja seda mitte ainult õudusest, vaid ka sellepärast, et ei tea panikese nime. Põgeneda pole eksinud bursakihingel kuhugi, kujutab ju lavastuse dekoratsioon kulunud pühakupiltidega mahajäetud kiriku piiratud ruumala. Nii Gogoli loomingu tundjad kui ka Natalja Varlei ja Leonid Kuravljovi osalusel valminud filmi austajad saavad kindlasti elamuse nii ootamatu Vii ilmumisest, millisena teda julgeb „näha" Kudašov – täpsemalt, Homa Bruti teisikuna.
Aleksei Gontšarenko

See lavastus ei räägi mitte hinge täitvast õudusest, vaid ootamatust ja täiesti juhuslikust avastusest, mille teeb seesama hing, kui selgub, et teda polegi nii lihtne tappa.
Ruslan Kudašov


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman