Kuldne Mask Eestis: Vene keedis

Autor: Ljudmila Ulitskaja
Lavastaja: Andrzej Buben

Satiiriteater Vassili saarel, Sankt-Peterburg

Lavastaja: Andrzej Buben
Kunstnik: Jelena Dmitrakova
Helilooja: Vitali Istomin
Valguskunstnik: Jevgeni Ganzburg

Näitlejad: Jevgeni Tšudakov, Natalja Kutassova, Artjom Tsõpin, Tatjana Mišina, Uljana Tšekmenjova, Nadežda Kulakova, Jelena Martõnenko, Mihhail Nikolajev, Nadežda Živoderova, Igor Nikolajev ja Vitali Gorev.

Nominatsioon Kuldse Maski preemiale 2009 – „Parim draamalavastus, väike formaat”, „Parim draamalavastaja töö”, „Parim draamakunstniku töö”.

Ljudmila Ulitskaja hiljutine lavastus on üles ehitatud nagu suur Tšehhovi parafraas, ainult praegusaegsete Arkadinate, Treplevite ja Dornovite asupaigaks on endine nomenklatuurne suvila, selle elanike harjumused ja maneerid ei ole aga ei aristokraatide ega ka mõisnike omad.

Poola lavastaja Andrzej Buben lavastas Ulitskajat koos kõigi sinna juurde kuuluvate ohkimiste ja puhkimistega, kuid lisas teksti improvisatsiooni energiat ja hingamiskergust. „Vene keedise” tegelased elavad hetkelisele naljale, pausidega, juhuslike repliikidega, aga tööst vabal ajal, kui nende elu just ei purune, siis läheb see vähemalt tühja. Lavastus räägib just sellest murettekitavast tühjustundest, mis valdab intelligente nende töödes ja tegemistes, samuti nende ustavaid majateenijaid ja kergemeelseid poegi. Selle tühjustunde silmanähtavaks võrdkujuks on kunstnik Jelena Dmitrakova lavakujunduses puust tribüün, mis sobib nii lõppematute vaidluste kui ka päikese käes rahuliku istumise kohaks.
 
Etendus koos vaheajaga kestab 2 tundi 15 minutit.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman